tchórz

Tutaj jest NIEidealnie – rozrywkowy podcast | Odc. 10 Dlaczego nie warto być tchórzem?

W dziesiątym odcinku podcastu „Tutaj jest (NIE)idealnie” mówię o tym dlaczego nie warto być tchórzem. Dotykam tematu stygmatyzacji osób otyłych. Ten odcinek zamyka pierwszy sezon i wyjaśnia, dlaczego sprzeciwstawiam się baniu wyrażania własnych opinii.

Zainteresuje cię również:

 Odc. 1 Randka z alpakami (czy alpaki plują?)

Odc. 2 Nie musisz być na bieżąco!

Odc. 3 Depresja bliskich – co z nią robić?

Odc. 7 Tak trzeba, a tak nie można, o presji emocjonalnej.

Odc. 8 Na czym polega zasada 80/20?

Odc. 9 Po co nam kryzys psychiczny?

Dlaczego nie warto być tchórzem?

Tchórzem określamy człowieka, łatwo ulegajacego uczucia strachu. Kogoś kto odpuszcza wypowiedzenie się na dany temat, zareagowanie na coś, w obawie przed konsekwencjami. W internecie coraz częściej obserwuję zgoła odmienne stanowisko. Ludzie są aż nadto odważni w wypowiadaniu swoich osądów. Szkoda, że w dużej mierze w drmatycznym tonie, na niskim poziomie, bez merytorycznosci, natomiast z dużą dawką hejtu i mowy nienawiści.

Wkur***** mnie moja choroba. O codzienności z depresją.

Czy wolno przymykać oko na stygmatyzację osób grubych?

Nie mogę nazwać inaczej, niż tchórzostwem brak reagowania na krzywdę innych ludzi, Nie ma znaczenia, czy na żywo, czy w internecie. Moim zdaniem, jedyne co moz,emy zrobić, to reagować i być pozytywnym przykladem, wzorem do tego by pomagać, każdemu kto realnie wsparcia potrzebuje. W ostatnim odcinku mojego podcastu pierwszego sezonu, nawiązałam do wczorajszej wymiany zdań, na jdnym z instagramowych profilów. Gdzie pani pielęgniarka w sposób bardzo brzydki i chamski, wyśmiała osoby z otylością.

DEPRESJA BLISKICH
Mam nadzieję, że reagujesz i nie jesteś tchórzem?

Regaujesz, czy też jesteś tchórzem?

Mój terapueta słusznie, zauwazył że regularnie angażuje się w tematy spoleczne, które często sprowadzaja na mnie dużo negatywnych rekacji. Tym razem było tak samo. Kulturalnie, ale dozadnie zareagowalam na stygmatyzację osób z nadwagą i co się zadziało? Stałam się wrogiem na piewszej linii. Wpodcaście rozwojam temat i zdrazam kulisy tej internetowej jadki. Mówiąc krótko, reaguję i nie boję się zwrócic uwagi, jeśli ktoś zachowuje się nie na miejscu.

Jestem ciekawa czy ty reagujesz, czy zachowujesz się jak tchórz, który nie wychyla „główki ponad swoją norkę”?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x