O MNIE

Cześć! Nazywam się Ania Chomiak, na blogu przekonuję, że Kultura jest dla NAS, a nie odwrotnie!

kulturadlanas.pl to polski blog osobisty łączący tematykę kulturalną, rodzinną i podróżniczą. Prowadzę go od 2013 roku wraz z mężem Pawłem (który wykonuje zdjęcia) i córkami: 9 letnia Zuzią i  7.5 letnią Manią. Jako historyk, politolog i edukator muzealny łączę wszysztkie swoje pasje w jedno, przekonując moje Czytelniczki, że warto korzystać z różnych form kultury bo to nas wzbogaca, odpręża i dostarczaa rozrywki.

Czytelniczki bloga tworzą głównie kobiety, które pamiętają mnie z wcześniejszego, wieloletniego projektu Nieidealnaanna. Dziś moja strona wróciła do korzeni i znów piszę o kulurze, oraz przekonuję, że każdy z nas może z niej korzystać! Bez zadęcia i wartościowania, że tylko wysoka kultura i bycie „ą-ę” jest jedyną słuszną drogą. Cechuję się niesamowitą otwartością, ciekawością świata i pogodnym oraz przyjaznym nastawieniem do ludzi.

Jesteśmy sympatyczną rodzinką 2+2 zamieszkującą Pruszków obok Warszawy. Pochodzimy z Białegostoku (ja) i Koszalina (mąż) dlatego regularnie bywamy na Podlasiu i Pomorzu. Podróżujemy razem z córkami, recenzując najciekawsze atrakcje dla dzieci i rodziców w Polsce. Odkrywamy perełki w mniej uczęszczanych miejscach i testujemy na własnej skórze top miejsca, które są popularne w sieci. Czasem zaciągamy się w dalsze, zagraniczne podróże – zawsze stawiając na komfort i bezpieczeństwo całej naszej Rodziny. Uwielbiamy również typowo domowe rozrywki: jak książki, planszówki, seriale, filmy i wszelkiej maści prace kreatywne. Kochamy odkrywać nowe smaki, dlatego z przyjemnością odwiedzamy gastronomiczne lokale.

KULTURADLANAS TO MARKA OSOBISTA:

 • mam na swoim koncie napisanie i wydanie książkiNieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”
 • napisałam 2 bajki dla dzieci, które zostaną wydane w grudniu 2024 roku w ramach Projektu „Blogerskie Bajki”
 • obecnie pracuję jako edukatorka w Muzeum Dulag 121 oraz jako dziennikarka w Telewizji Kablowej Tel-Kab
 • jestem pomysłodawczynią, organizatorką i prowadzącą warsztatów dla mam z dziećmi „Aktywne Mamy Działamy”
 • od 2019 roku razem z Edytą Zakrocką-Szczęsną prowadzę Klub Przedsiębiorczych Mam we współpracy z Fundacją Rodzic w Mieście
 • od 2021 organizuję „Spotkania po sąsiedzku„, które scalają lokalną społeczność z rodzimymi przedsiębiorcami
 • W 2023 roku razem z Małgosią Wilewską i Edytą Zakrocką-Szczęsną założyłam Fundację Dbamy o Mamy, gdzie potrzeby matek traktujemy prioytetowo.

OBEJRZYJ REPORTAŻ I POZNAJ MNIE BLIŻEJ (DWIE CZĘŚCI)

O CZYM JEST BLOG KULTURADLANAS?

W skrócie o życiu nieidealnej kobiety, matki, żony i przyjaciółki. Na innych rolach nieszczególnie się skupiam, bo to są właśnie ramy mojego szczęścia. Prowadzę blog od 2013 roku i rok po wydaniu mojej pierwszej książki „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”, zmieniłam trzon głównych treści, które tu publikuję.

Teraz poczytasz o:

 • MAMIE: wzloty i upadki matki, ciąża, połóg, macierzyństwo, praca
 • DZIECIACH: książki, gry, DIY, prezenty, zabawy, miejsca dla rodzin
 • ROZRYWCE: filmy, seriale, książki, sztuka i kultura
 • KOBIECIE: dom, moda i uroda, tematy społeczne
 • PODRÓŻACH: małych i dużych, loklanych, po Polsce i za granicą.

NAGRYWAM PODCAST TUTAJ JEST (NIE IDEALNIE)

Mimo, że nie unikam rozmów na trudne tematy, to od 2020 roku staram się skupiać na rzeczach pozytywnych, inspirujących i lekkich. Robię to świadomie, dbając o komfort psychiczny przede wszystkim swój, moich bliskich i Czytelniczek bloga. Osobiste przemyślenia znajdziesz w moim podcaście „Tutaj jest (NIE)idealnie„.

OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKA THE TIMES W KATEGORII KULTURA

W sierpniu 2021 roku odebrałam statuetkę Osobowści Roku Polska The Times w kategorii Kultura. Nominację otrzymałam za cykl warsztatów „Aktywne Mamy Działamy”, których jestem pomysłodawczynią i organizatorką. Są to bezpłatne, cotygodniowe zajęcia dla mam z dzięcmi, podczas których kobiety otrzymują darmową wiedzę, rozrywkę i mają okazję do budowania lokalnych więzi z innymi mammi. Sponsorem Projektu jest CH Nowa Stacja w Pruszkowie.

W LATACH 2020-2017 WYRÓŻNIONO MNIE W RANKINGU NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH BLOGERÓW WG JASONA HUNTA

NAPISZ DO MNIE
NIEIDEALNAANNA@GMAIL.COM

Zapisując się na NIEDEALNY NEWSLETTER, otrzymasz darmowe prezenty:

[mailerlite_form form_id=8]

Shopping Cart