WYSTAWA BODY WORLDS W WARSZAWIE – MARTWE CIAŁA ZAMIAST EKSPONATÓW!

BODY WORLDS & The Cycle of Life to wyjątkowa wystawa twórcy metody plastynacji dr. Gunthera von Hagens. Dlaczego BODY WORLDS jest inna niż wszystkie inne wystawy? Głównie dlatego, że eksponaty, któreją tworzą są pradziwe. 150 eksponatów pochodzących od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji. Kilka lat temu ta wystawa wzbudziła niemałe kontrowersje w Polsce, gdy dr. Gunthera von Hagens chciał otowrzyć muzeum plastynacji właśnie w naszym kraju.

BODY WORLDS idea wystawy.

BODY WORLDS & The Cycle of Life skąd te kontrowersje?

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life wzbudza mase kontrowersji. Wybierając się na nią do Pałacu Kultury i Nauki nie byłam do końca pewna czego się spodziwać. Z opisu na stronie wynikało, że przede mną niesamowite, unikalne doświadczenie. Nawet obawiałam się, że znając moją wrażliwość, nie dotrwam do końca i będę musiała wyjść z wystawa zanim obejrzę ją do końca. Całe szczęście nic takiego nie miało miejsca. Z czystym sumienim polecam BODY WORLDS jako wystawę wyjątkową, potrzebną, niesamowitą, a do tego bardzo dającą do myślenia.

Dlaczego BODY WORLDS jest wyjątkowa?

Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez dr Gunthera von Hagens masz możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała.Wydaje się dosyć ciwne? BODY WORLDS to wystawa, która ukazuje jednocześnie brzydotę i doskonałość ludzkiego ciała. Nasze wnętrznośći nie są uznawane za zbyt „estetyczne”, ani wdzięczne w przypadku traktowania ich w wymiarze sztuki. BODY WORLDS pozwalazajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Możesz na własne oczy przekoanć się co skrywa ludzkie wnętrze w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Dlaczego warto wybrać się na wystawę BODY WORLDS?

Prawdziwe eksponaty pozwalają na własne oczy zobaczyć jak doskonałą „maszyną” jest ludzki organizm. Nie trzeba być studentem medycyny, by z fascynacją oddać się podróży w głab naszego ciała.  Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life ma przede wszystkim edukacyjny charakter, przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Oglądając „trójwymiarowy atlas anatomii” poznasz zmiany zachodzące w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wszystkie eksponaty są doskonale opisane, na wystawie zajduje się masa ciekawych materiałów edukacyjnych, wyjaśniających jak funkcjonuje ludzkie ciało. Wystawa jest wzbogacona materiałami multimedialnymi, zdjęciami, oraz cytatami znanych postaci. Gwarantuję, że po wyjściu z BODY WORLDS spojrzysz na swoje własne ciało z zupelnie innej perspektywy.

mde
BODY WORLDS pozwala zobaczyć na wlasne oczy rozwój dziecka w okresie płodowym

Ważne informacje:

 • Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life jest dostępna w Warszawie do 28 lutego.
 • Wstęp jest płatny, bilety można kupić online i na miejscu.
 • Ekspozycja znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki na IV piętrze.
 • Zwiedzanie zajmuje około 1,5 – 2 godzin.
 • Ostatnie wejście na wystawę jest możliwe o godzinie 19.00.
 • Godziny otwarcia wystawy:
  Pon.- Pt.: 09:00 – 20:00
  Sob. – Nd.: 10:00 – 20:00

Ciekawostki o wystawie BODYWORLDS:

 1. Eksponaty te miało okazję podziwiać ponad 48 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce.
 2.  BODY WORLDS należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.
 3. To między innymi na tej wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda – Casino Royale.
 4. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy  i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas.
 5. Gunther von Hagens jako anatom, wynalazca, nauczyciel oraz orędownik zdrowia stworzył estetyczne plastynaty całego organizmu. Poprzez plastynację, ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając możliwość widzom zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli.

Nasza opinia o wystawy BODY WORLDS 

Wystawę BODY WORLDS w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odwiedziłam wraz z mężem. Obydwoje wyszliśmy zachwyceni, pełni zadumy i podziwu dla ludzkiego ciała. Sposób ukazania ludzkich ciał na tej wystawie jest bardzo wyważony, estetyczny, intrygujący i po prostu zachwyca. Nie ma mowy o braku szacunku dla zmarłych, czy nieadekwatnym potraktowaniu ludzkiego ciała. Temat ciała człowieka fascynował i będzie fascynował już zawsze, nie tylko z punktu medycynu, ale równiez w aspekcie kulturowym. To, że ludzkie ciało ma „termin przydatnosci”, a śmierć w obecnje kulturze utożsamiana jest z końcem wszystkiego, zostaje podczas BODY WORLDS „odczarowane”.

Gunther von Hagens pokazuje zupelnie inne oblicze ludzkiego ciała, przekazując dzięki wystawie swoją pasję i szacunek do każdego z ludzkich ciał, bez względu na jego historię. Ten pomysł mogłby się wydawać szalonym i niedorzecznym, gdyby został przedstawiony w złym kontekście i bez odpowiedniej oprawy. Uspokajam cię, że ystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life jest niesamowitym przeżyciem i nic takiego nie ma tam miejsca. Zdjęcia nie oddają tego, co czuje się oglądając z każdej strony ludzki szkilet, ścięgna i mięśnie. Nie da się opisać słowami tego, co czuje matka (mam na myśli siebie) oglądająca na własne oczy poszególne etapy rozwoju dziecka w życiu płodowym. Dynamiczne elementy eksponatów sprawiają, że człowiek z większym szacunkiem i uwagą spogląda na swoje ciało, bez względu na to jaką przeszło drogę. Najbardziej pięknym eksponatem dla mnie okazało się ludzkie serce, ukazane na dłoni. Mojego męża zachwycił układ krwionośny zaprezentowany jako plątanina „czerwonych nitek” od których ciężko się oderwać i przestać myśleć inaczej, niż o formie czystego piękna. Polecamy z całego serca BODY WORLDS, jako obowiązkowy przystanek do zobaczenia minimum raz w życiu każdego człowieka.

mde

sdr
dav
dav
dav
mde

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] BODY WORLDS & The Cycle of Life – Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać sw… […]

trackback

[…] BODY WORLDS & The Cycle of Life – Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać sw… […]

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x