Wyjątkowe słuchowisko dla dzieci „Słonik w domu” – nasze wrażenia.

Słuchowisko dla dzieci od Fundacji Artystycznej Młyn zagościło w naszym domu na dobre. Nie ma sensu udawać, że bajki i książki załatwią za nas wszystko, bo czas w domu, potrafi płynąć naprawdę wolno. Dziś są już dostępne dwa odcinku tego wyjątkowego audiobooka. Dlaczego warto, go posłuchać? Przekonajcie się sami.

Zainteresuje cię również:

„Seks, rosół i pieluchy” – jak zaliczyć randkę bez konieczności szukania niani?!

„Niedzielne popołudnie” – romantyczna randka z mężem w teatrze, czy zimny prysznic dla mojego małżeństwa?

Czym jest słuchowisko dla dzieci „Słonik w domu”?

„Słonik w domu” to cztery krótkie historie, powstałe z potrzeby chwili i serca. Opisują przeżycia dzieci, które z powodu koronawirusa zostały w domach. Słuchowiska są udostępniane bezpłatnie na stronie Teatru
MŁYN KLIK w każdy poniedziałek maja. Słonik nie poszedł do przedszkola, a jego rodzice – do pracy. Trudno mu zrozumieć tę sytuację, a na dodatek szybko zaczyna odczuwać nudę. Jak sobie z nią poradzi, skoro
mama i tata są zajęci?

słonik w domu

Słuchowisko z życia wziętę


„Słonik się nudzi” to pierwsze z cyklu słuchowisko dedykowane rodzinom. Milusińscy z pewnością rozpoznają siebie w siedzącym w domu Słoniku. Autorka opowiadań, Zuzanna Fijewska-Malesza, chciałaby pomóc im zrozumieć tę nietypową sytuację. Cykl „Słonik w domu” pomaga uporządkować oraz przyjrzeć się emocjom,
które towarzyszą przymusowemu pozostaniu w domu. Tym samym słuchowisko jest idealnym pretekstem do porozmawiania o tym co się teraz dzieje wokół nas.

słuchowisko dla dzieci

Wyjątkowe słuchowisko dla dzieci i dorosłych

Na instastories wspominałam wam już wielokrotnie, że w naszym domu audiobooki dla dzieci są traktowane dwojako. Po pierwsze to dla nas idealna alternatywa dla bajek i książek. Tym samym tzw. oddech od latorośli, kiedy potrzebują popracować, odpocząć, czy zająć się sobą. Z drugiej zaś strony to coś, co jako rodzina lubimy również robić wspólnie. Teatr Młyn rozpieścił nas i przyzwyczaił do swoich słuchowisk trochę wcześniej, i w ten sposób, w każdy poniedziałek maja wyczekujemy wszyscy razem nowego odcinka przygód Słonika.

słuchowisko dla dzieci
Ulubione słuchowisko dla dzieci? „Słonik w domu” 🙂

„Słonik się nudzi” idealne słuchowisko dla dzieci w wieku przedszkolnym

Jeśli chodzi o wrażenia Ancymonków ze słuchania nowych odcinków dobrze już znanego Słonika, nie muszę ich długo namawiać. Lubią, wyczekują i słuchają z rozdziawionymi buziami, co w tym wieku uchodzi im na sucho i jest absolutnie urocze. Moje wrażenia jako matki są bardzo pozytywne, dlatego że to słuchowisko jest naprawdę na czasie i pozwala dzieciom łatwiej zrozumieć co się dzieje wokół nas. Poza tym Słonik bardzo przypomina mi Zuzię (to ten wiek), więc oddycham z ulgą, że jednak wszyscy mamy tak samo w domu. A nie, że tylko ja mam takie „problemy” z Ancymonkami. Mąż zza pleców dodaje, że mam wspomnieć o piosenkach, bo bardzo mu się podobają. Więc serio, polecamy.

słuchowisko dla dzieci

Nasze ulubione słuchowiska

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać innych bohaterów słuchowisk od Fundacji Artystycznej Młyn, z całego serca, z pełną odpowiedzialnością polecam  dwa słuchowiska z cyklu o Słoniku: „Jak Słonik polubił chodzenie do przedszkola” oraz „Słonik i jego przyjaciele z przedszkola”, które można pobrać z serwisu „Audioteka”.

słuchowisko dla dzieci

W naszym domu i aucie -hitem są ukochane już przez nasze córki słuchowiska „Boluś i jeż” oraz „Boluś, Asia i dinozaur”, z którymi można zapoznać się tutaj. Te ostatnie mają wprost przepiękne piosenki, które sama uwielbiam śpiewać i szczerze mówiąc jadę z pamieci, bo znam je od dechy do dechy. Trzy grosze od matki, która uwielbia słuchać „Bolusia i jeża”, uważajcie, to tak się wkręca, że nie będzie w stanie przestać tego nucić. Żeby potem nie było, że nie uprzedzałam…

Informacje o słuchowisu „Słonik w domu”

REALIZATORZY:
Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Jarosław
Boberek (gościnnie w piosenkach)
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN
Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

słonik się nudzi

Postanowiłam, że w kolejnych wpisach zrecenzuję dla Was resztę audiobooków od Teatru Młyn, także wypatrujcie recenzji co poniedziałek. Tym samym mam do was pytanie, jakie słuchowiska dla dzieci polecacie?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
MamaPatrzy
4 lat temu

Zapowiada się bardzo ciekawie, i jakie dzieci zainteresowane

Shopping Cart
1
0
Would love your thoughts, please comment.x