sensorysie_sala_zabaw

SENSORYSIE SALA ZABAW – FANTASTYCZNA I SENSORYCZNA ATRAKCJA DLA DZIECI

Sensorysie to sala zabaw dla dzieci w Warszawie, dzięki której milusińscy odkrywają świat wszystkimi zmysłami. Zabawa w sensorysiach to wsparcie integracji sensorycznej, nie tylko poprzez zabawę, ale również poprzez eksplorację labiryntu sensorycznego.

Zainteresuje cię również:

Sensorysie sala zabaw w Warszawie

Sensorysie to sala zabaw z najwiekszą sensoryczną przestrzenią dla dzieci w Warszawie. Ideą tego miejsca jest zrównoważone wsparcie wszystkich zmysłów i zdolności poznawczych dzieci. To ponad 800 m² w której poza salą zabaw, znajdziesz labirynt sensoryczny i szeroki wachlarz warsztatów dla całej rodziny. Kraina Sensorysiów znajduje się na ulicy Różanej 8 w Warszawie.

sensoryczna-sala-zabaw-dla-dzieci
Sensorysie to wyjatkowa sala zabaw w Warszawie 🙂

Kim są Senso Rysie?

W tej sensorycznej sali zabaw urzędują wyjątkowe postacie, przyjazne rysie, pełniące rolę przewodników. I nie ma w tym opisie, ani kszty przesady, gdyż dzieci po sensorycznym labiryncie oprowadzają wyjątkowo zwinni animatorzy, przebrani za te dzikie i sprawne zwierzęta. Jak możesz się domyśleć Senso Rysie mają super moce, a są nimi wyostrzone zmysły! Tutaj zwinne i dzikie koty odkrywają przed dziećmi świat przyrody, który można poznawać każdym ze smysłów. Nasz przewodnik ryś, był fantastycznym towarzyszem, można rzec, że od pierwszych chwil swoją osobowścią kupił całą naszą rodzinę.

Jak wygląda sala zabaw w Sensorysiach?

Można powiedzieć, że po przekroczeniu drzwi, w Sensorysiach dzieje się magia. Wnętrze przeznaczone do swobodnej zabawy dziecka, nie przypomina, ani trochę klasycznej sali zabaw. Kolory są stonowane, zamiast plastikowych akcentów, dominuje tu sporo faktury drewna. I bardzo dobrze, bo to pozwala wszystkim jeszcze bardziej wyostrzyć swoje zmysły. Można powiedzieć, że fani „skandynawskiego desingu” będą się tutaj czuli jak ryba w wodzie. Oryginalne koncepty zabaw i specjalnie zaprojektowane urządzenia odróżniają to miejsce na mapie Warszawy od innych sal zabaw i podkreślają rolę bodźców sensorycznych.

Specjalnie zaprojektowane urządzenia, mają za zadanie stymulować integrację sensoryczną dzieci.

Co znajdziesz w Labiryncie sensorycznym?

Labirynt sensoryczny jest wydzieloną strefą w Sensorysiach i obowiazuję na niego oddzielny bilet, konkretna godzina i to co ważne, korzysta się w niego w grupie, pod czujnym okiem wspomnainego Przewodnika – Rysia.  To bardzo ciekawa atrakcja dla dzieci i rodziców, w której zostajemy przeniesieni do baśniowej Krainy Sensorysiów. W czasie rodzinnego spaceru mali i duzi eksploatorzy stymulują wszystkie zmysły: słuchu, wzroku, węchu, dotyku, czucia głębokiego i równowagi.

W Labiryncie zmysł węchu, wspomagany jest poprzez wąchanie różnych próbek zapachów w słoikach 🙂
Dotykanie sensorycznie zróżnicowanej ściany w Labiryncie, to super masaż i trening dla ciała i naszych zmysłów!
Zmysł dotyku, można ćwiczyć poprzez poznawanie faktur, bez użycia wzroku.
Równowaga to naprawdę ważna rzecz w rozwoju każdego dziecka!

W jaki sposób Sensorysie wspomagają rozwój dziecka?

Rozwój sensoryczny najmłodszych, to nic innego jak odbieranie przez dziecko rozmaitych bodźców: czuciowych, słuchowych, dźwiękowych, smakowych czy wzrokowych. Jak zatem stworzyć środowisko wspierające rozwój sensoryczny najmłodszych? Sensorysie odpowiadaja na to pytanie, bowiem zabawa z dzieckiem to furtka do jego świata.

Nie ukrywam, że też skorzystałam z niektórych atrakcji 🙂

W Sensorysiach i Labiryncie sensorycznym dziecko ma okazję:

  • bujać się
  • tulić
  • wspinać
  • biegać
  • bawić piaskiem
  • wąchać kwiaty i przyprawy
  • lepić masy o różnych fakturach
  • rozróżniać dżwięki i smaki.

Rozwój 7 zmysłów dziecka poprzez zabawę

Z perspektywy rodzica, uważam że wybierając się do tej sali zabaw, warto wybrać się wspólnie z dziećmi do Labiryntu sensorycznego. Każda z odkrywanych sal dedykowana jest innemu zmysłowi. W czasie tego wyjątkowego spaceru rodzice zdziećmi wspólnie odkrywają w jaki sposób działa wzrok, słuch, węch, dotyk, oraz czym jest czucie głębokie i równowaga.

Warto zaznaczyć, że w labiryncie czeka na nas interaktywna postać Rysia, która towarzyszy dzieciom przez całą wyprawę. Zwiedzanie labiryntu dostosowane jest do wieku dzieci: 2-4 lata i 5-10, spacer odbywa się w kameralnych grupach i z całego serca polecam się wybrać. Frajda dla dzieci i dorosłych (sama nie wiem dla kogo większa).

Co jeszcze wyróżnia Sensorysie?

Na tle innych sal zabaw, Kraina Sensorysi wyróżnia się sprofilowaniem na integrację sensoryczną. Moim zdaniem poza nowoczesnym i estetycznym desingiem warto wiedzieć, o tym, że można tu zorganziować dla dziecka urodziny. Ponadto znajduje się tu ciekawa gama warsztatów: sensoryczne, eksperymentalne, twórcze czy przyrodniczo-ekologiczne. A w sezonie wiosenno-letnim będą się odbywały zajęcia z majsterkowania, stolarki i ogrodnictwa.

Osoby lubiące leśne, rodzinne wyprawy docenią zajęcia zwane Tropem Sensorysia. Są to spacery do lasów i parków organizowane przez Senso Rysie, podczas których cała rodzina uczy się uważnie wykorzystywać wszystkie swoje zmysły. To idealna okazja by tropić mieszkańców przyrody, posłuchać ptaków czy rozpoznać, zapach runa leśnego. Najodważniejsi będą mogli spróbowac swoich sił na natutlanych sensorycznych szlakach, najlepiej na boso!

Jak oceniamy wyprawę do Sensorysi w Warszawie?

Z pełną odpowiedzialnością polecam odwiedziny w Sensorysiach dla fanów sal zabaw, przygód, czegoś ambitniejszego i dla każdego kto odwiedza stolicę z dzieckiem. Jednogłośnie stwierdzamy (rodzice i córki: Zuzia lat 7 i Marysia lat 5 i pół), że to miejsce to strzał w 10! Coś innego, ładnego, zbliżonego wystrojem do natury. Idealna rozrywka dla całej rodziny, koniecznie odwiedźcie Labirynt sensoryczny. Interaktywny Ryś i animatorzy przebrani za Snso Rysia, dodają całości uroku. Widaż, że to miejsce powstało z miłości do dzieci i integracji sensorycznej.

Dużego plusika daję za kawiarnię i opcję wypicia kawy w wydzielonej strefie na górze. Tuż obok znajduje się kawiarnia, więc po sensorycznym szaleństwie można udać się coś przekąsić. To miejsce jest idealne dla dzieci, które kochają odkrywać świat, oraz szczególnie cenią sobie swobodną zabawę, która jak wiecie jest niezbędna do zdrowego rozwoju każdego dziecka.

Jestem ciekawa czy byliście już w Sensorysiach? Jak Wam się podobało, podzielcie się proszę wrażeniami?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Renata Milkiewicz
1 rok temu

Z tego co widzę, to ta sala zabaw jest niezwykle ciekawym miejscem. Staram się regularnie szukać tego typu atrakcji w mieście, ale wiadomo, że trudno jest samodzielnie na wszystko zwracać uwagę 😉 Także naprawdę dziękuję za ten artykuł, bo pokazał mi nowe, a przy tym bardzo atrakcyjne miejsce, które trzeba będzie odwiedzić. Jestem pewna, że polecę je swoim koleżankom, które ucieszą się z możliwości odkrycia czegoś tak ciekawego. Mam nadzieję, że kolejne interesujące miejsca także opiszesz na łamach swojego bloga 😉

trackback

[…] SENSORYSIE SALA ZABAW – FANTASTYCZNA I SENSORYCZNA ATRAKCJA DLA DZIECI […]

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x