21 POWODÓW ZA KTÓRE, KOCHAM MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA

Mikołajki w Grodzie Kraka to najpiękniejsze blogerskie spotkanie w całym roku. Nie chodzi tu wyłącznie o to, że spędzam czas z koleżankami z branży i mam przy sobie rodzinę. Mniej istotne jest to, że z Mikołajek wracamy z upominkami od partnerów wydarzenia. Najważniejsza jest idea – pomoc innym. W tym roku mała, waleczna Zuzia potrzebuje naszej pomocy. Ty również możesz pomóc. O tym jak to zrobić, dowiesz się w dalszej części wpisu.

 

 

20 powodów, dla których spędzam Mikołajki w Grodzie Kraka

Uporządkowana część mojej artystycznej osobowości coraz częściej skłania się do wypunktowywania tego, za co lubię Mikołajki w Grodzie Kraka. Najważniejsza jest idea – pomaganie innym. W grudniu wsparcie dla najbardziej potrzebujacych ma szczególny wymiar. Szykując Święta, warto pamiętać o małych gestach, ktore nie kosztują nas wiele, ale dla innych mogą oznaczać wszystko. Dwie fantastyczne kobiety: Klaudia i Agnieszka, organizatorki czwartych już Mikołajek w Grodzie Kraka mają niesamowity dar zjednywania sobie ludzi. Zobaczcie wszystkie powody, dla których już drugi raz spędzam Mikołajki w Krakowie.

Coś więcej niż prezenty…

 1. Mikołajki w Grodzie Kraka to najbardziej rodzinny i świąteczny event w Polsce. To jedyne takie wydarzenie, na które czeka się cały rok. W jednym miejscu spotykają się blogerki w towarzystwie swoich rodzin, z osobami, które tuż przed Bożym Narodzeniem pragną razem zrobić coś dobrego. W tym roku spotkaliśmy się w ramach zbiórki środków dla chorej Zuzi, podopiecznej Fundacji 3-4-Start. Dziewczynka cierpi na zaburzenia równowagi. Z powodu nadwrażliwości na dotyk i zaburzeń czucia głębokiego chodzi na palcach, przez co deformuje postawę ciała. Nie mówi, a z opiekunami porozumiewa się przez specjalny komunikator. Dzięki pieniądzom zbieranym przez fundację, Zuzia ma szansę na częstsze turnusy rehabilitacyjne, które dają ogromne postępy w leczeniu.
 2. Organizatorkami spotkania po raz kolejny była Klaudia, autorka bloga Niezłe Ziółko i Agnieszka, autorka bloga Mylifestyle. Dziewczyny czwarty raz z rzędu udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Dobro wraca, a to w Grodzie Kraka ma niesamowitą siłę, dociera wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.
 3. Mikołajki w Grodzie Kraka po raz drugi odbyły się w Restauracji “Kto Wypuścił Skowronka?”. Niesamowicie ciepła atmosfera, świetna organizacja, profesjonalna obsługa i pyszne jedzenie to cechy charakterystyczne tego miejsca. Jeśli dodamy do tego cudowny, świąteczny klimat oraz fakt, że restauracja mieści w sobie kilka idealnie zaaranżowanych sal, zyskujemy pewność że to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Polecam z całego serca, obowiązkowy przystanek dla każdego kto odwiedza Kraków!
 4. Skoro mowa o pysznym jedzeniu, nie mogę pominąć pysznego tortu od Ani ze Słodkiej Krainy Czarów! Ania po raz kolejny udowodniła, że poza ogromnym talentem kulinarnym (jej torty są zawsze idealne, nie za słodkie, nie za mdłe) ma też ogromną fantazję i talent plastyczny. Tym razem Ania wyczarowała tort w kształcie pięknej, czerwonej skarpety. Domyślacie się, że to była to najprawdziwsza skarpeta Świętego Mikołaja? Dzieci były zachwycone, blogerki również, w końcu to idealny obiekt fotografowania.
 5. Mikołajki w Grodzie Kraka to idealny moment do wykonania sesji świątecznej, najlepiej całej rodziny.  Katarzyna Szołdrowska Fotografia przez cały dzień wykonywała sesje rodzinne, wszystko w magicznym klimacie Świąt. Zdjęcia reportażowe z Mikołajek wykonała czujna Krystyna Sudoł Fotografia. Dzięki temu możecie zobaczyć na własne oczy, co działo się na naszym mikołajkowym spotkaniu.
 6. W przypadku moich córek, największe wrażenie zrobiły animacje przygotowane przez Myday.pl. Alexander zadbał o rozgrywki planszowe oraz układanie mozaik, natomiast ChemicAl World przeprowadził fantastyczne warsztaty chemiczne. Dzięki wolontariuszom z Fundacji 3-4 Start dzieci mogły wziąć udział także w warsztatach malowania piaskiem. Chyba nie muszę dodawać, że to był jeden wielki hit?
 7. Bardzo istotnym elementem Mikołajek w Grodzie Kraka było pojawienie się stoiska, na których rodzice mogli zasięgnąć porad. Można było dowiedzieć się czego więcej na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie w ramach akcji społecznej #KochamZapinam.
 8. Stoisko Wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata oferowało książki z serii Lama Lenka o emocjach. Fantastyczna pozycja dla dzieci, dzięki której rodzice wyjaśnią jak radzić sobie z trudnymi emocjami.  Wytłumaczą trudne życiowe sytuacje i nauczą się proponować  pozytywne rozwiązania, zgodne z potrzebami dziecka. Na miejscu można było otrzymać personalizowaną dedykację od autorki, Patrycji Filak.
 9. Nie mogłabym nie wspomnieć o kąciku zabaw od Klocki Blocki oraz kąciku czytelniczym dla najmłodszych Albi Polska. Seria książek z mówiącym piórem Czytaj z Albikiem okazała się w naszym domu ogromnym hitem. Na Instastories pokazywałam Wam jak moje córki zgodnie korzystają z zestawu Czytaj z Albikiem. Wkrótce na blogu pojawi się recenzja tego produktu.  Klocki Blocki od tego roku są stałym elementem naszego dnia. Tutaj pisałam Wam o Bajkowym Pałacu tej marki.
 10. Dużą wartość merytoryczną prezentowały warsztaty z Agencją Prudential Jan Walaszek. Wykład Jana Walaszka z Prudential “Co będzie problemem finansowym? + Cha-ching” w ramach edukacji finansowej dla młodych otworzył mi oczy na kwestie związane z ubezpieczeniem i bezpieczeństwem mojej rodziny. Pan Jan Walaszek okazał się bardzo charyzmatycznym prelegentem. Jako tata kilkorga dzieci podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z zakresu ubezpieczeń dzieci w przedszkolu i szkole. Wkrótce na blogu dowiecie się więcej na ten temat.
 11. Podczas zamkniętej części wydarzenia, dedykowanej dla blogerek odbyła się prelekcja Opieka Grupa Veritas, firmy pośrednictwa pracy, która na co dzień pomaga w znalezieniu legalnej pracy dla opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Veritas Group lubi także wspierać liczne inicjatywy charytatywne, wśród których można wymienić udział w Szlachetnej Paczce, sponsorowanie corocznej akcji Złombol, sponsoring główny nad zawodnikami sztuk walki Artnox Fight Sport oraz piłkarzami Orła Ząbkowice Śląskie. Do inicjatyw firmy należy także współpraca z Wrocławskim Centrum Seniora oraz Fundacją 3-4- Start, z której pomocą została ostatnio zorganizowana aukcja charytatywna dla Zuzi Wiśniewskiej na portalu Allegro.charytatywni, będąca ukoronowaniem Pikniku Charytatywnego organizowanego dla dziewczynki.
 12. Duże wrażenie zrobił na mnie wykład psychologa Amadeusza Ley “Cukierek czy rózga? – jak rozmawiać z dziećmi, kiedy “są niegrzeczne”? Podczas warsztatów odpowiedział na pytania: Dlaczego dziecko nie słucha? Co zrobić by lepiej porozumieć się z naszym dzieckiem bez naruszania jego granic. Jak dotrzeć do dziecka, by rozumiało nas i wagę naszych próśb? Jak mówić by dziecko nas słuchało? Jakie postawy i zachowania rodziców są skuteczne, a jakie są niekorzystne dla rozwoju dobrej relacji rodzica z dzieckiem? Pan Amadeusz Ley okazał się bardzo interesującym człowiekiem, który w sposób empatyczny i indywidualny starał się odpowiadać na pytania dotyczące naszych codziennych, matczynych bolączek. Po tym wykładzie wyszłam podbudowana. Poczułam się pewniej w macierzyństwie. Rzeczy, o których rozmawialiśmy zainteresowały również mojego męża, który słuchał wykładu ze śpiącą Marysią na rękach.
 13. Mikołajki w Grodzie Kraka obfitowały w prezenty! Dzieci odwiedził Mikołaj z MyDay.pl! Można było liczyć na pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Panią Mikołajową. Osoby, które zdecydowały się na udział w Mikołajkach w Grodzie Kraka mogły przynieść własny prezent, który Mikołaj wręczał dzieciom.
 14. Kate4Kids przygotowało dla Zuzi (podopiecznej fundacji, dla której się tutaj spotkaliśmy), specjalną lalkę, która wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Przy jej pomocy można rozmawiać z dzieckiem o emocjach, rozwijając sensorykę dziecka. Lalka jest szyta w Polsce przez projektantkę Katarzynę Skorupę, która wymyśliła ją dla swoich córek. Lalkę można kupić gotową lub stworzyć samodzielnie przy pomocy kreatora. W linii są lalki dla dziewczynek i dla chłopców. Lalka nie ma ust, bo mina lalki rodzi się w głowie dziecka. Jeśli dziecko chce, może sobie tę minę, emocję wyobrazić, a lala będzie przeżywać ją razem z dzieckiem.
 15. Prezenty mikołajkowe zostały przygotowane przez Alexander oraz Klocki Blocki. Na miejscu  można było także nabyć książki wydawnictwa Genius Creations z podpisem Marty Krajewskiej.
 16. Co godzinę na części otwartej dla wszystkich rodziców i dzieci były wręczane niespodzianki od partnerów wydarzenia dla osób wspierających chorą Zuzię. Do wygrania były między innymi upominki od Lunch Munchgry rodzine Pytakivouchery od Krakowskiej Jaskini Solnej, prezentyod term  Chochołowskich oraz wiele cennych przedmiotów.
 17. Środki zebrane podczas spotkania zostały przekazane na pomoc chorej Zuzi.

  W dalszym ciągu możesz pomóc. Wystarczy dokonać wpłaty na konto Fundacji 3-4 Start : 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000  (z dopiskiem „Dla Zuzi Wiśniewskiej – MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA).

                   

 1. Można też wylicytować wyjątkowe przedmioty na Allegro Charytatywnie, wspierając w ten sposób podopiecznych Fundacji 3-4-Start: TUTAJ znajdziesz tutaj prezenty dla bliskich, dzieci, dziadków i coś dla siebie.
 2. Mikołajki w Grodzie Kraka mają niesamowity klimat dzięki uczestniczkom spotkania:
  Pewna MamaDylematy mamy i tatyTurkusowa kropka,  NaszadrogadoMilkiiZ filiżanką kawy,  Mama cukiereczkiTosinkowoTygrysiakiTabayka.plMuskatie.comKinka.com.plMamik piszePartnerzy Mikołajek w Grodzie Kraka
 3. Cała magia tego wydarzenia nie miała by miejsca bez partnerów spotkania.

Partnerzy licytacji:

 Alexander Toys | Tania Książka | Robotowo |  Plac Rozwoju – zajęcia dla małych i dużych | Heart Made 4 Kids | Wydawnictwo Oficynka | Media Rodzina | Muskatie | Pytaki | Czytaj z Albikiem | Klocki Blocki | Krakowska Jaskinia Solna | Mixit | Wydawnictwo Babaryba | Wydawnictwo Epideixis | Go Kidz Park Rozrywki | Go Jump Kraków | Evokaii | Lunch Munch | Moi Dziadkowie | Mommy Planner | Chochołowskie Termy | Decodada | Bobole

Partnerzy paczek mikołajkowych:

 Prudential Agencja Jan Walaszek | Moi Dziadkowie | Mixit | Lunch Munch | Bielenda | Oillan | Lisap Milano Polska | Bispol | Pytaki | Albi Polska | Equilibra | Media Rodzina | Alexander Toys | Klocki Blocki | Media Service Zawada | Chochołowskie Termy | Marta Krajewska | Edipresse Książki | Oficyna | CukrówkaWydawnictwo Epideixis | Chocolissmimo | Grupa Opieka Veritas | Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci

Organizatorzy:

Niezłe Ziółko | MyLifestyle

Miejsce:

Kto wypuścił Skowronka?

Partnerzy wydarzenia: 

Fundacja 3-4-Start | Słodka Kraina Czarów | Kate4Kids | Albi Polska | Robotowo |  Chemical World | My DayAlexander Toys | Wydawnictwo Tuli Mama Tuli TataRysunki Anny L | Katarzyna Szołdrowska Fotografia |Krystyna Sudoł Fotografia | Kocham Zapinam | 2fotografki | Plac Rozwoju – zajęcia dla małych i dużych

Prelekcje:

Jan Walaszek – Prudential Agencja Jan Walaszek | Opieka Grupa Veritas | Amadeusz Ley | Muskatie

Patronat medialny: 

Prezydent Miasta Krakowa | TVP3 Kraków | Rodzinny Kraków | Portal Rodzinny BabyGo | Tatento.pl – bo dzieci zmieniają świat | OFFSET magazyn | Radio Pogoda | Radio Eska | 

Licytacje na Allegro Charytatywnie: TUTAJ  

Plakat:

Rysunki Anny L

 

 

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
5 lat temu

Piękne wydarzenie, szczytny cel. Czy co roku są zapraszane te same osoby? Czy to blogerzy muszą się ubiegać o udział?
I mam pytanie o jedzenie, po Świętach mnie natchnęło… Czy na stołach było jedzenie atrakcyjne dla dzieci, oprócz słodkości?

trackback

[…] Wszystko odbyło się dzięki Fundacji 3-4 start i Mikołajkom w Grodzie Kraka. […]

trackback

[…] dużo wcześniej, który weekend grudnia spędzimy całą rodziną w “sercu Polski”. Mikołajki w Grodzie Kraka okazały się świetną okazją do wyjazdu i odwiedzenia ukochanego miasta. Myślałam, że będę […]

trackback

[…] z Albikiem “Mój pierwszy elementarz” powstała dzięki obecności naszej rodziny na Mikołajkach w Grodzie Kraka. Dziękujemy ze możliwość przetestowania produktu i z ogromną przyjemnością polecamy „Mój […]

Shopping Cart
5
0
Would love your thoughts, please comment.x