praca terapuety SI

Na czym polega praca terapeuty SI? Otwieramy nowy cykl wpisów eksperckich.

Cześć, mam na imię Asia i dziś opowiem wam więcej o tym jak wygląda praca teraupety SI. Przez kilka najbliższych tygodni będę pisać na blogu Ani eksperckie artykuły dotyczące integracji sensorycznej. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym i terapeutą zburzeń integracji sensorycznych. Za tydzień opowiem co to jest integracja sensoryczna.

Przeczytaj również:

Jak wygląda praca terapuety SI?

Na co dzień łączę każdą z tych dziedzin w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami oraz ich rodzicami. Obecnie jednak przede wszystkim wychowuję półtoraroczną córkę. Wraz z przyjaciółką psycholożką prowadzę FB i Instagram PsychoMamy, gdzie staramy się przekazywać wiedzę psychologiczną na tematy rodzicielskie i obalamy mity dotyczące bycia perfekcyjną mamą.

praca terapuety SI

„Okiem terapeuty SI” – czyli praca, pasja i macierzyństwo.

Cykl „Okiem terapeuty SI” to pomysł, który zrodził się podczas spotkania Klubu Aktywnych Mam w Pruszkowie w Fikołkach. Trafiłam do Klubu Aktywnych Mam w grudniu i od razu okazało się, że mamy z dziewczynami mnóstwo wspólnych tematów. Ania zaciekawiła się moją pracą, a ja chętnie podzieliłam się z dziewczynami wiedzą dotyczącą podstaw integracji sensorycznej podczas jednego ze spotkań.

praca terapuety zaburzeń integracji sensorycznych
http://nieidealnaanna.pl/oddaj-za-darmo-w-pruszkowie/
Raz w miesiącu spotykamy się na Aktywne Mamy Wymieniamy!
http://nieidealnaanna.pl/prezenty-dla-dzieci-edukacyjne/

Poznaj pracę teraupety SI od kuchni i bądź spokojna o swoje dziecko

Trudno było skończyć to spotkanie, bo pojawiały się coraz to nowe pytania. Doszłyśmy, więc z Anią do wniosku, że warto popularyzować tę wiedzę, żeby każdy rodzic miał do niej łatwy dostęp. Najczęściej z tematem integracji sensorycznej rodzice pierwszy raz stykają się, kiedy u dziecka występują już jakieś problemy rozwojowe. Warto jednak wspierać i rozwijać dziecko w obszarze zmysłów już od początku i może dzięki temu zapobiegać pewnym problemom.

praca terapuety SI
Praca terapuety SI to również szkolenia, warsztaty …
http://nieidealnaanna.pl/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci-w-pruszkowie/

Stąd też pomysł na ten cykl właśnie tutaj, w kobiecej (często mamowej) przestrzeni sieci. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się cykl, a także może zainspiruje Was do wspierania rozwoju integracji sensorycznej Waszych dzieci.

Macie jakieś pytania na temat pracy terapuety SI?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x