Cześć, mam na imię Asia i dziś opowiem wam więcej o tym jak wygląda praca teraupety SI. Przez kilka najbliższych tygodni będę pisać na blogu Ani eksperckie artykuły dotyczące integracji sensorycznej. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym i terapeutą zburzeń integracji sensorycznych. Za tydzień opowiem co to jest integracja sensoryczna.
Przeczytaj również:
- Jak budować w dziecku poczucie własnej wartości?
- 7 pomysłów na naukę przez zabawę w domu
- Czy pozwalać dziecku na naukę i zabawę w internecie?
- Prezent wspomagający motorykę i rozwój koordynacji ruchowej dziecka?
Jak wygląda praca terapuety SI?
Na co dzień łączę każdą z tych dziedzin w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami oraz ich rodzicami. Obecnie jednak przede wszystkim wychowuję półtoraroczną córkę. Wraz z przyjaciółką psycholożką prowadzę FB i Instagram PsychoMamy, gdzie staramy się przekazywać wiedzę psychologiczną na tematy rodzicielskie i obalamy mity dotyczące bycia perfekcyjną mamą.
„Okiem terapeuty SI” – czyli praca, pasja i macierzyństwo.
Cykl „Okiem terapeuty SI” to pomysł, który zrodził się podczas spotkania Klubu Aktywnych Mam w Pruszkowie w Fikołkach. Trafiłam do Klubu Aktywnych Mam w grudniu i od razu okazało się, że mamy z dziewczynami mnóstwo wspólnych tematów. Ania zaciekawiła się moją pracą, a ja chętnie podzieliłam się z dziewczynami wiedzą dotyczącą podstaw integracji sensorycznej podczas jednego ze spotkań.
Poznaj pracę teraupety SI od kuchni i bądź spokojna o swoje dziecko
Trudno było skończyć to spotkanie, bo pojawiały się coraz to nowe pytania. Doszłyśmy, więc z Anią do wniosku, że warto popularyzować tę wiedzę, żeby każdy rodzic miał do niej łatwy dostęp. Najczęściej z tematem integracji sensorycznej rodzice pierwszy raz stykają się, kiedy u dziecka występują już jakieś problemy rozwojowe. Warto jednak wspierać i rozwijać dziecko w obszarze zmysłów już od początku i może dzięki temu zapobiegać pewnym problemom.
Stąd też pomysł na ten cykl właśnie tutaj, w kobiecej (często mamowej) przestrzeni sieci. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się cykl, a także może zainspiruje Was do wspierania rozwoju integracji sensorycznej Waszych dzieci.
Macie jakieś pytania na temat pracy terapuety SI?