Oceanarium Kielce

OCEANARIUM KIELCE – POMYSŁ NA URLOP W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

Oceanarium Kielce wchodzi w część Kompleksu Świętokrzyska Polana, który jawi się jako jedna z głównych atrakcji dla dzieci i rodziców w wojewodztwie świętokrzyskim. Oecanika była jednym z naszych miejsc do odwiedzenia podczas urlopu w Zielonym Zaciszu Zagnańsk pod Kielcami. Pomyślałam, że najwyższy czas opisać nasze wrażenia i zachęcić Cię do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca!

Zainteresuje Cię również:

Czym jest Oceanarium Kielce?

Oceanarium Kielce to miejsce, w którym zgromadzono zwierzęta z wód całego świata. Oceanika wiernie odtwarza warunki, które występują w naturalnym środowisku. Na zwiedzających czeka aż 13 biotopów oraz akwarium w stylu „nature”. To również 300 000 litrów wody i ponad 500 gatunków zwierząt. Warto zaznaczyć, że zakup zwierząt dokonywany jest od firm z odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Dzięki temu mamy gwarancję, że ryby nie są odławiane niezgodnie z przepisami i mają zapewnione odpowiednie warunki.

Oceanika Zagnańsk

Zanim zaczęło się zwiedzanie …

Ancymonki na tym naszym rodzinnym urlopie miały 4 lata (Zuzia) i 2.5 roku (Mania). Początkowo zastanawialiśmy się, czy taka wyprawa do „ogromnego akwarium” je zainteresuje. Zapewniam, że przez cały pobyt w Oceanice nasze córki miały rozdziawione z zachwytu buzie, oraz nie nadążały ze wskazywaniem paluszkiem coraz to nowych odkryć.

Oceanarium Kielce
Oceanarium Kielce
Oceanika

Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem

Wejście do Oceanarium z przewodnikiem odbywa się w grupach. Zwiedzanie trwa około 50 minut, jest czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i samodzielne oglądanie najbardziej interesujących części Oceaniki. Ze względu na komfort zwierząt liczba odwiedzających jest ograniczona. Korzystamy na tym również my, bo zwiedzanie jest kameralne, spokojne i odbywa się w ciszy. Poza oczywiście ciekawymi wtrąceniami przewodnika. Ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem. Dla klientów indywidualnych przez cały tydzień, włącznie z niedzielą w godzinach: 10:00-18:00.

Oceanarium Kielce
Oceanika Kielce

Oceanarium Kielce w obiektywie mojego męża

Oceanika Zagnańsk
Oceanika

Dlaczego warto odwiedzić Oceanarium Kielce?

  1. Komfort i bezpieczeństwo zwierząt -tutaj jakość życia zwierząt jest stawiana na piedestale.
  2. Walor edukacyjny -ekspozycja jest zaprojektowana tak, by rozwijać i uczyć odwiedzających.
  3. Wyjątkowość miejsca -różnorodność biotopów z całego świata czyni wystawę unikatową.
  4. Zwiedzanie z przewodnikiem -dzięki oprowadzeniu przez eksperta, wiemy co oglądamy.
  5. Kompleksowość usług -można zapytać o hodowlę zwierząt i nabyć je w sklepie internetowym.
  6. Atrakcyjne rabaty – dla osób robiących zakupy przewidziane są promocje.
Oceanarium Kielce
Oceanarium Kielce
Oceanarium Kielce

Oceanika oczem mamy i dzieci

Najczęściej opisuję Ci moje wrażenia i reakcje córek (męża też), ale tym razem chcę podzielić się wrażeniami pomysładowczyni i organizatorki tej wycieczki. Zanurzenie się razem z córkami w wodnym świecie, było dla mnie absolutnie magicznym doświadczeniem. Początkowo sądziłam, że to trochę słaby pomysł, że zwiedzanie jest tylko grupowe i z przewodnikiem. Myliłam się, bo wszystko było zorganizowane bezpiecznie, kameralnie i ciekawie. Sama musiałam się pilnować, by nieraz z ciekawości nie rozdziawić ust i nie wykrzyknąć na całe gardło: „to niesamowite”. Pan przewodnik ubarwiał i uzupełniał doznania wizualne. Dziewczynki były oczarowane i absolutnie zachwycone. Niespełna godzina minęła nam w mgnieniu oka. Po serii zdjęć domyślasz się, że mój mąż był totalnie zachwycony odwiedzeniem Oceanarium w świętokrzyskiem.

Oceanika

Jak Oceanarium wygląda w środku?

Ekspozycja składa się z dużych zbiorników biotopowych. Akwaria gatunkowe idealnie ją uzupełniają. Dzięki czemu dostajemy przegląd bogactwa, spotykany w głębinach mórz, oceanów, w rzekach i jeziorach. Warto zaznaczyć, że akwaria mają specjalnie profilowaną wodę, by były zgodne z parametrami naturalnej wody danego biotopu. Tak jak wspominałam wcześniej, w tym miejscu bezpieczeństwo i komfort zwierząt jest priorytetem.

rybka w oceanarium

Poznajesz tę rybkę ze zdjecia? Jesli ogłądałeś bajkę „Gdzie jest Nemo”, na pewno kojarzysz Błazenka okoniowego (głównego bohatera). Błazenki są jasnopomarańczowe z biało-czarnymi pasami. U tych ryb występuje zjawisko zmiany płci. Dzieciaki jak go zobaczyły, wiwatowały od razu: „Nemo! Nemo!”.

Oceanika – dane kontaktowe

Oceanika wchodząca w Kompleks Świętokrzyska Polana znajduje się przy ul. Laskowa 95, Chrusty, obok Zagnańska i w pobliżu Kielc. Na terenie ośrodka znajdziesz parking, punkty gastronomiczne, strefę dmuchańców, park miniatur, łódeczki oraz aquaroller.

Oceanarium Kielce
Oceanarium Kielce
Oceanarium Kielce

A tutaj widzisz rozgwiazdę, zwaną również Asteroidea. Jest to zwierzę o budowie gwieździstej. Rozgwiazdy występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Bytują na dnie mórz i oceanów lub na rafach koralowych. Są zjawiskowe i robią ogromne wrażenie, również na dorosłych.

Oceanika Kielce

Mam nadzieję, że wspólne zwiedzanie Oceanarium w Kielcach przypadło Ci do gustu? Na koniec wycieczki, można legalnie nakarmić te urocze pomarańczowe rybki, specjalnie przygotowanym pokarmem. Co jak łatwo się domyśleć, Zuzia i Marysia przyjęły z ogromnym entuzjazmem.

Nie przegap nowości na blogu:

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
3 lat temu

Muszę się tam wybrać!

trackback

[…] polecałam Ci Oceanarium Kielce, a teraz przyszedł czas na Krainę Zabaw, również w świętokrzyskim. Jest to kontynuuacja […]

Pojedztam.pl
2 lat temu

Byłyśmy tam lata temu, cudowne miejsce. Jedno z lepszych tego typu, które miałyśmy okazję odwiedzić.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x