prace wielkanocne dla przedszkolaków

PROSTE PRACE WIELKANOCNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW. NASZE TOP3!

Prace wielkanocne dla przedszkolaków w okresie przymusowej kwarantanny są na wagę złota. Mam wrażenie, że tegoroczne przygotowania do Świąt to niekończąca się historia, dlatego więc dziś prezentuje Wam nasze TOP3 zabaw plastycznych dla dzieciaków. Specjalnie przygotowałam zestawienie prac, które wykonacie z powodzeniem z rzeczy, które macie na stanie w domu – więc jak, zaczynamy?

Zainteresują cię również:

  1. Jak zrobić zajączka wielkanocnego z rolki po papierze toaletowym?
  2. Jak zrobić mazurek wielkanocny z wiśniami?
  3. Pomysł na Zajączka, czyli moje propozycje prezentów dla dzieci
  4. Kura z opakowania po jajkach
  5. Zajączek wielkanocny ze skarpetki 
prace wielkanocne dla przedszkolaków
prace wielkanocne dla przedszkolaków

Jak wykonać prace wielkanocne dla przedszkolaków?

Tutaj liczy się kreatywność, swoboda tworzenia, łatwość a także dostępność produktów. Dzisiejsze zabawy plastyczne zostały wykonane z rzeczy, które miałam pod ręką. Zdradzę wam więc, jak wykorzystać widelec, obierki po kredkach ołowkówych oraz korki od wina. To z pewnością rzeczy, które znajdą się w większości domów. Jeśli macie jakiekolwiek farby, będzie fantastycznie. A jak nie, to cóż, zawsze pozostaje nam improwizacja, prawda?

prace wielkanocne dla przedszkolaków
http://nieidealnaanna.pl/jak-wykorzystac-opakowania/
http://nieidealnaanna.pl/pomysly-na-wiosenne-i-wielkanocne-dekoracje/

TOP 3 prac wielkanocnych dla przedszkolaków

Szczerze mówiąc cieszę się, że Ancymonki na czas kwarantanny są przedszkolakami i nie chodzą jeszcze do szkoły. Z całego serca współczuję rodzicom dzieci i młodzieży szkolnej. My natomiast możemy na spokojnie żonglować czasem i tworzyć zabawy na poziomie Zuzi i Marysi. Nasze TOP 3 zabaw dotyczy: kurczątka namalowanego widelcem, pisanki udekorowanej stemplami z korka po winie a także wiosennych kwiatków wyklejonych z obierek po kredkach.

prace wielkanocne dla przedszkolaków

Kurczaczek namalowany widelcem

Potrzebujecie dowolnych farb, widelca i kartki papieru. Opcjonalnie klej i wstążka, na to wpadłam po namalowaniu przez dzieci pracy. Zostało dużo wolnego miejsca, więc wstążka posłużyła nam za wypełnienie chmurek i trawy. Zabawa polega na tym, że za pomocą widelca malujemy żołtą kulkę. Taka złocista kula, dzięki zębom widelca daje efekt „puszystości”. Przez to nasz kurczaczek wydaje się pierzasty i rozkosznie potargany. Zostaje dorysować oczko, dziobek i nóżki.

Pisanka dekorowana stempelkami po korku od wina czyli prace wielkanocne dla przedszkolaków

Druga praca wielkanocna dla przedszkolaków to pisanka. Ale wyjątkowa, bo dekorowana za pomocą stempli z korków od wina. My zostawiamy często je w korkociągu (przyznać się, kto tak ma?). Panie z naszego przedszkola wysłały nam szablony pisanek – wydrukowałam je (ale można narysować samodzielnie). Dałam córkom farby i korki od wina. Praca na dobry kwadrans, dużo radości i frywolności w tworzeniu.

prace wielkanocne dla przedszkolaków
prace wielkanocne dla przedszkolaków
prace wielkanocne dla przedszkolaków

Wiosenne kwiatki z „obierek” po zatemperowanych kredkach

Ostatnia zabawa którą proponujemy, nawet dla najmłodszych przedszkolaków to wyklejanka z „obierek” po kredkach. W jaki sposób to robimy? Po prostu temperujemy kredki i nie wyrzucamy „wiórek” do śmieci, a następnie wyklejamy z nich wiosenne kwiatki. Pomysł mojego męża. Proste, koszty żadne, a radość ze wspólnego tworzenia nie do zastąpienia.

prace wielkanocne dla przedszkolaków
prace wielkanocne dla przedszkolaków

A Wy jakie prace wielkanocne dla przedszkolaków nam polecacie?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
Admin
4 lat temu

Spróbuj zorganizować robienie domków z papieru, taśmy i kartonu. Kiedyś gdy ojciec pracował w poligrafii, zbudowaliśmy z bratem całe osiedle. Jeśli macie możliwości i wolną ścianę, z czasopism z dziecięcymi zabawkami, można wyciąć domki dla lalek i zrobić mapę miasta na ścianie.

Shopping Cart
1
0
Would love your thoughts, please comment.x