presja emocjonalna

Tutaj jest NIEidealnie – rozrywkowy podcast | Odc. 3 Depresja bliskich – co z nią robić?

Trzeci odcinek podcastu „Tutaj jest (NIE)idealnie” dotyczy depresji bliskich. Mimo, że moja audycja ma w nazwie słowo „rozrywkowy”, dzisiejszy temat nie jest lekki. Można powiedzieć, że wręcz odwrotnie, Wyciągnęłam konkretne działo. W najnowszym podcaście dowiesz się jak powiedzieć o chorobie najbliższym.

Zainteresuje cię również:

 Odc. 1 Randka z alpakami (czy alpaki plują?)

Odc. 2 Nie musisz być na bieżąco!

Jak powiedzieć o depresji najbliższym?

W najnowszym odcinku ukazuję dwie perspektywy. Osoby, która choruje na depresję i żyje z chorą osobą. Nie każdy, kto zmaga się z problemami psychicznymi ma potrzebę i chęć dzielenia się tym ze światem. Często osoby z najbliższego otoczenia, nie mają pojęcia o depresji i tym, że bliski walczy z chorobą. Pojawia się pytanie, jak powiedzieć o depresji rodzinie, partnerowi, przyjaciołom?

DEPRESJA BLISKICH

Nie ma recepty na to jak dobrze powiedzieć o depresji bliskim

Ale warto spróbować i zrzucić ciężar z własnych barków, Głeboko wierzę w to, że w tym przypadku dobrze jest mieć wsparcie innych ludzi, móc się wygadać, podzielić, opowiedzieć o tym, jak się czujemy, mimo że nie zawsze jest kolorowo. W podcaście „Depresja bliskich – co z nią robić?” podpowiadam, jak się zachować, gdy dowiadujemy się o chorobie kogoś z otoczenia.

Posłuchaj 3 odcinka „Depresja bliskich – co robić?”.

Mam nadzieję, że po wysłuchaniu audycji będzie ci nieco lżej i kolejnym razem nie spanikujesz po wysłuchaniu takich „nowin” z własnego otoczenia. Depresja bliskich to temat niesamowicie delikatny. Najgorsze co można zrobić, to udawać, że „nic się nie dzieje”.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
Admin
3 lat temu

Będzie słuchane w drodze do pracy. 🙂

Shopping Cart
2
0
Would love your thoughts, please comment.x