Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci

Jest takie miejsce, w którym od samego progu czuć świąteczną atmosferę. Święcące lampki, masa pięknych dekoracji, iście bajkowy klimat. Miejsce, w którym spotkasz się okiem w oko z gromadką uroczych refinerów. Wystrój powoduje, że od podziwiania kolorowych światełek i piernikowych ozdób od razu robi się ciepło na sercu. Czy to Laponia? Ależ skąd! To wszystko dzieje się w Polsce. Dziś zabieram Was na wycieczkę po Wielkiej Fabryce Elfów. Wielka Fabryka Elfów zawitała do Warszawy, Katowic i Gdańska. Masz czas by ją odwiedzić wyłącznie do 22 grudnia! Zobacz jak odczarowałam najsmutniejsze Mikołajki w moim życiu.

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów to piękne wnętrza

5 powodów dla których warto odwiedzić Wielką Fabrykę Elfów w Warszawie

Bardzo się cieszę, że moje przedświąteczne Instatories prosto z Wielkiej Fabryki Elfów na PGE Narodowy w Warszawie wzbudziło Wasz entuzjam! Na Waszą prośbę postanowiłam zrobić relację z odwiedzin tego magicznego miejsca również na blogu. Z góry przepraszam Was za „jakość zdjęć”, ale robiłam ją na szybko telefonem. Dlaczego zdjecia wykonywałam pośpiesznie? Po prostu tak bardzo dałam się ponieść atmosferze Wilekiej Fabryce Elfów, że nie miałam czasu myśleć o idealnych kadrach.

Wielka Fabryka Elfów
Maszyna do Świątecznego Eliksiru w Wielkiej Fabryce Elfów

1. Pokaż dziecku magię Świąt

Wielka Fabryka Elfów to miejsce absolutnie magiczne. Po ponad 2,5 godzinie w Fabryce Elfów śmiem twierdzić, że każdy wychodzi z tego miejsca odmieniony. Nawet najbardziej zagorzały Grinch, po przygodzie z przygotowaniem świątecznego eliksiru zacznie odliczać dni do Bożego Narodzenia! Cała sceneria robi ogromne wrażenie. Znajdziesz tutaj wszystko, co kojarzy się ze Świętami. Wszystkie pokoje różnią się od siebie. Mamy do wykonania różne zadania. Jest chwila by nacieszyć się klimatem zbliżającej się Gwiazdki.

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów stawia na komfort dzieci
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów zadbała o emocje i wiadomość na ekranie
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

2. Wielka Fabryka Elfów – to idealny pretekst do wspólnie spędzonego czasu

W moim odczuciu nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony z bliskimi. Święta to czas, kiedy szczególnie celebrujemy chwile z osobami, które kochamy. W Wielkiej Fabryce Elfów nie ma mowy o nudzie. To 2,5 godzinny program, który kryje wiele atrakcji, nie tylko dla dzieci. Po dojechaniu na górę, z windy odbierają Cię urocze elefy. Cała przygoda zaczyna się od świątecznego przedstawienia, podczas którego dowiesz się, że w tym roku Świąt nie będzie! Mikołaj pomylił się i wypił zły eliksir… Elfy zrobią wszystko, abyś pomógł im odnaleźć składniki do Świątecznego Eliksiru i odczarowania Świętgo Mikołaja.

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów to masa dobrej zabawy!
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów to różne zadania
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

3. Każdy pokój kryje inną tajemnicę i uczy dzieci czegoś nowego

W Wielkiej Fabryce Elfów zwiedzanie odbywa się w grupach. Zwiedzający są podzieleni na podobne grupy wiekowe, tak aby przydzielony Elf mógł obrać aktywności do poziomu uczestników. Fabryka Elfów zaprasza na wspólną zabawę dzieci w wieku 3-10 lat. Nasza Mania, która ma 2 lata i 2 miesiace również dała radę i uczestniczyła we wszystkich atrakcjach. Przewodnik Elf ma dla Ciebie wskazówki. Grupa nie przejdze dalej jeśli nie zrealizuje zadania. Trzeba zbudować meble dla elfów, wysłać magiczne światełka, napisać fluorescensyjny list do Mikołaja i zrobić wiele innych rzeczy…

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

4. Wspaniała organizacja Wielkiej Fabryki Elfów pozwala poznać się bliżej

To co najbardziej podobało mi się w Wielkiej Fabryce Elfów to świetna organizacja. Cały program trwa około 2,5 godziny i jest naprawdę doskonale przemyślany. Aktywności są dostosowane do wieku uczestników. Wykonywanie poszczególnych zadań mających na celu stworzenie światecznego eliksiru, pozwala dzieciom maksymalnie skoncentrować się na każdym z etapów wycieczki. Elfy są niezwykle pomocne, zaangażowane i mają „sztuczki” dzięki którym wszystko idzie sprawnie. Fabuła jest na tyle dopracowana, że dorośli rownież się angażują w tworzenie magicznego eliksiru. My z mężem mocno się wkręciliśmy w Wielką Fabrykę Elfów, łącznie z napisaniem listu do Świętego…

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów i nasz selfie
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

5. Wielka Fabryka Elfów to rozrywka dla całej rodziny

Jestem przekonana, że odwiedziny Wielkiej Fabryki Elfów od tego roku staną się naszą rodzinną tradycją. To miejsce, w którym czuć zaangażowanie na każdym kroku. Mały odkrywca jest stawiany tutaj na pierwszym miejscu. Od początku do końca odwiedzin Wielkiej Fabryki Elfów czuć wspaniałą świateczną atmosferę. Dziecko dowiaduje się ciekawostek związanych ze Świętami. Poza pokojami, w których wykonuje się różne sprawnościowe zadania i szuka składników Świątecznego Eliksiru, jest też miejsce do odpoczynku. W czasie programu jest krótka przerwa na odpoczynek i posilenie się. Rodzice mogą zamówić kawę i przekąski dla dzieci. Milusińscy zakochają się w dmuchańcach do skakania oraz basenie z kulkami. Kolorytu dodaje możliwość wejścia do sań Mikołaja i spotkanie się z gromadką uroczych gumowych reniferków. Żółte reniferki jednogłośnie zrobiły na nas największe wrażenie. Podobało mi się to, że Pani Elf zaproponowała dzieciom przywitanie się, pogłaskanie i pożegnanie z reniferkami. To naprawdę działa na dziecięcą wyobraźnię.

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów i wspomniane żółte reniferki
Wielka Fabryka Elfów
Wesola gromada reniferów Mikołaja czeka na Was w Wielkiej Fabryce Elfów w Warszawie

Wielki finał, czyli na ratunek Mikołajowi

Po wykonaniu Świątecznego Eliksiru, czas na spotkanie z Mikołajem! Dzieci mają okazję powiedzieć Świętemu o prezentach na które czekają. Jest czas na wspólne zdjęcie. Żebyście zobaczyli minę dzieci, które po kilku godzinach zadań dowiadują się, że dzięki nim Święta się odbędą… To wszystko jest bezcenne i wzbudza ogromne emocje. Na pamiatkę maluchy otrzymują dyplom i symboliczny podarunek od wdzięcznego Mikołaja.

Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów, koniecznie z Mikołajem!
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

Praktyczne informacje:

  • Wielka Fabryka Elfów jest otwarta w dniach 24 listopada – 22 grudnia 2018
  • Wielka Fabryka Elfów znajduje się w Warszawie, Gdańsku i Katowicach
  • miejsce dedykowane dzieciom w wieku 3-10 lat
  • zwiedzanie trwa ok. 2,5 godziny
  • znajdziesz miejsce na odpoczynek i posilenie się
  • w Wielkiej Fabryce Elfów jest bardzo ciepło 🙂
  • Bilety znajdziesz na TUTAJ.
Wielka Fabryka Elfów
Wielka Fabryka Elfów

Jestem ciekawa, czy byliście już w Wielkiej Fabryce Elfów? Jakie są Wasze wrażenia? Czy chcecie na blogu więcej relacji z tego typu miejsc?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena Borowiec
Magdalena Borowiec
5 lat temu

Jak synek podrośnie, to się wybierzemy 🙂 świetna rekomendacja

trackback

[…] Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci […]

trackback

[…] Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci […]

trackback

[…] Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci […]

trackback

[…] Wielka Fabryka Elfów – 5 powodów dla których warto do niej zabrać nie tylko dzieci […]

Magdalena
4 lat temu

Wygląda bardzo klimatycznie i kolorowo 😉 W tym roku jednak nam się nie uda tu dotrzeć 🙂

Shopping Cart
6
0
Would love your thoughts, please comment.x