VIII MŚ DZIECI Z DOMÓW DZIECKA W PIŁCE NOŻNEJ – SPORTOWE ATRAKCJE DLA DZIECI!

W niedzielę 13 sierpnia na Stadionie Miejskim Legii Warszawa zakończyły się VIII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po złoto sięgnęła po raz pierwszy w historii reprezentacja Belgii, która w finale pokonała Uzbekistan 1:0. Polacy wywalczyli brąz, pokonując w meczu o trzecie miejsce reprezentację Bośni i Hercegowiny 6:3. Na te sportowe atrakcje dla dzieci wybraliśmy się całą rodziną, zabierając ze sobą również dziadka.

Zainteresuje Cię również:

VIII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka

W VIII edycji Mistrzostw Świata o najcenniejsze trofeum walczyło ponad 200 zawodników i zawodniczek z 21 krajów: Chorwacji, Ukrainy, Belgii, Portugalii, Tajlandii, Francji, Estonii, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Czech, Uzbekistanu, Madagaskaru, Macedonii Północnej, Jordanii, Łotwy, Węgier, Litwy, Słowenii, Czarnogóry i Polski. Zawodnicy rozegrali 61 meczów (45 w fazie grupowej, 16 w pucharowej), w których strzelono aż 379 goli. Po emocjonującym finale Belgia pokonała Uzbekistan 1:0. Drużyna belgijska stanęła na podium po raz drugi – Belgowie zdobyli brąz w 2019 roku. Uzbekistan zaś po raz pierwszy w historii wyjeżdża z Warszawy z medalami.

Sukces polskiej drużyny i brązowy medal!

Biało-czerwoni pod wodzą selekcjonera i byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Kota w ćwierćfinale wyeliminowali stawianą w roli faworyta turnieju reprezentację Francji, by prawo do gry o złoto przegrać po rzutach karnych z – jak się okazało – tegorocznymi Mistrzami Świata. W meczu o trzecie miejsce Polacy pewnie pokonali Bośnię i Hercegowinę 6:3.

– Po czteroletniej przerwie widzimy pewne przetasowania i zmianę pokoleniową. Do drużyn, które zwykle plasowały się wysoko, takich jak Polska, Francja czy Ukraina dołączyły nowe zespoły, co widać po tegorocznych finałach – cieszy się Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

Przygoda, która daje nadzieję na Mundial

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na tych, którzy przybyli na stadion Legii, czekało mnóstwo atrakcji. Gościem specjalnym drugiego dnia turnieju był selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski Fernando Santos. Zawodników i kibiców jak zwykle nie zawiedli byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, którzy od lat wspierają młodych piłkarzy jako Ambasadorzy Mistrzostw: Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek i Radosław Majdan. Finałowe rozgrywki zwieńczył występ Kamila Bednarka.

Mistrzostwa były niezwykłe, zmagania na najwyższym poziomie dostarczyły niezapomnianych emocji, a rywalizacja przebiegała w duchu zaciętej walki. Uwagę wszystkich widzów, w tym Biedronki, przykuł jeden z reprezentantów Polski – Patryk Nowak, którego determinacja i wysiłek zaowocowały przyznaniem mu tytułu „Nadziei Biedronki”. Wierzymy, że ta specjalna nagroda da mu jeszcze więcej motywacji i wytrzymałości do sportowego rozwoju, by pewnego dnia zdobywać medale z reprezentacją Polski seniorówmówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju sponsora głównego VIII Mistrzostw Świata, sieci sklepów Biedronka.  Nagrodą specjalną jest wyjazd z reprezentacją Polski seniorów na mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2024 Albania – Polska w Tiranie.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Czas na opisanie atrakcji dla dzieci i dorosłych, które umiliły sportową rywalizację. Można powiedzieć, że podczas tego wydarzenia, każdy znalazł coś dla siebie. Dziadek Zuzi i Marysi, jest fanem fotografii, więc chętnie oddał się swojej pasji, wykonując zdjęcia z meczu. Mój mąż mocno zainteresował się rywalizacją na murawie, a nasze córki chętnie korzystały z innych sportowych atrakcji dla dzieci. Jeśli chodzi o mnie, to przede wszystkim chłonęłam pozytywną atmosferę Mistrzostw Świata i pokręciłam bioderkiem w rytm dobrze znanych hitów Kamila Bednarka.

Sportowe atrakcje dla dzieci

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, to były one utrzymane w sportowym charakterze. Ancymonki chętnie skorzystały z gry w piłkę nożną na siedząco. Okazało się, że zmagania w tej formie nie są wcale takie proste. Zuzia była zachwycona ścianą wspinaczkową i dmuchanym torem przeszkód. Na mnie duże wrażenie zrobiły dmuchane piłkarzyki w rozmiarze XXL, które są świetnym pomysłem na aktywizację małych i dużych. Podczas wydarzenia można było spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, koszykówce, czy footballu amerykańskim, oraz wziąć udział w animacjach ruchowych i muzycznych. Nie zabrakło warsztatów kreatywnych i stoiska z kolorowymi warkoczykami od UNICEF, na którym można było zasilić skarbonkę. Marysia oczywiście skorzystała z możliwości urozmaicenia swojej fryzury kolorowym warkoczykiem.

Aktywność fizyczna kształtuje przyszłość dziecka

Podczas Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej tradycyjnie docenione zostały także indywidualne osiągnięcia uczestników i uczestniczek turnieju. W tym roku nagrody otrzymali:

  • Najlepszy zawodnik: Bartosz Przebinda, Polska
  • Najlepsza zawodniczka: Ivana Mučišta, Bośnia i Hercegowina
  • Król strzelców: Baabia Deam, Belgia
  • Najlepszy bramkarz: Jerko Claessens, Belgia
  • Najradośniejsza zawodniczka: Narindra Tahiriniaina, Madagaskar
  • Najmłodszy zawodnik: João A. C. Rodrigues (20/10/2015), Portugalia
  • Nagroda Sponsora Głównego „Nadzieja Biedronki”: Patryk Nowak, Polska
  • Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna z Madagaskaru.

Bardzo podoba mi się idea tego przedsięwzięcia, sportowe atrakcje dla dzieci, to coś o czym powinniśmy pamiętać od samego początku życia naszych dzieci. Jako była judoczka i osoba, która połowę swojego życia spędziła na macie, jestem zachwycona pomysłem stworzenia warunków do rywalizacji sportowej dla dzieci z Domów Dziecka i to na arenie międzynarodowej. Wiem jak bardzo ważne to, aby dzieci z takich placówek od samego początku miały szansę na hobby, oraz możliwość rozwijania swoich pasji. Zachęcenie od najmłodszych lat dzieci do aktywności sportowych, skutkuje tym, że dzieci rozwijają się prawidłowo nie tylko fizycznie, ale nabierają również większej odporności psychicznej. Byciem sportowcem to dyscyplina, rozwój pracy w grupie, oraz możliwość zbudowania wyjątkowych relacji na całe życie. Wiem co mówię, wszak garstka moich przyjaciół na dobre i złe, pochodzi właśnie z okresu sportowego w moim życiu i nadal trzymam się z przyjaciółmi z judo.

Nadzieja na Mundial – sięganie po marzenia

Organizatorem VIII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Patronatem honorowym turniej objęli: Minister Sportu i Turystyki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polski Związek Piłki Nożnej, UNICEF Polska. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka. Turniej jest współfinansowany ze środków Funduszu Prewencyjnego PZU S.A. Sponsorami są firmy Blachy Pruszyński i Orlen. Partnerem strategicznym imprezy jest m.st. Warszawa. Główni partnerzy Mistrzostw to: Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, Fundacja Legii, Miejskie Zakłady Autobusowe, Keeza. Patronami medialnymi są: TVP Sport, Polska Agencja Prasowa, Halo Warszawo! oraz Radio SuperNova. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Jestem ciekawa jak oceniacie takie sportowe atrakcje dla dzieci? Co myślicie o tym wydarzeniu? Czy idea „nadzieja na Mundial” to dobry pomysł w przypadku dzieci z palcówek opiekuńczych? Dajcie koniecznie znać w komentarzach, co o tym myślicie 🙂

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x