Mali WIELCY seria książek

Mali WIELCY – wyjątkowa seria książek dla dzieci!

Mali WIELCY to wyjątkowa seria książek dla dzieci. Niezwykłe historie wybitnych osób. W polskiej serii do tej pory ukazało się 8 tytułów. Z tego co zauwazyłam, jest to hit na całym świecie. Jeśli chcesz przybliżyć swoim dzieciom sylwetki wielkich postaci w prosty i ciekawy sposób, czytaj dalej!

Zainteresuje cię rownież:

Mali WIELCY seria książek
Mali WIELCY seria książek

Mali WIELCY -seria książek, która podbiła nasze serca

Wydawnictwo Smart Books wydało serię książek Mali Wielcy, które w przystępny i barwny sposób ukazują biografie wybitnych postaci. Artyści, naukowcy, ikony popkultury. Wszystko wydane w pięknej, twardej okładce, która zachęca do zajrzenia do środka. Jako ogromna fanka popkultury, zakochałam się w tych książkach od pierwszego wejrzenia. Ucieszyłam się, gdy córki podzieliły moje zdanie.

Mali WIELCY Frida Kahlo

Mali WIELCY seria książek z 8 postaciami

Na naszym polskim rynku do tej pory ukazało się osiem części, tej fantastycznej serii książek dla dzieci. Okładkowe postacie to: Frida Kahlo, Coco Channel, Maria Skłodowska-Curie, Astrid Lindgren, Steve Jobs, Stephen Hawking, Audrey Hepburn, Martin Luther King. Książki są bardzo kolorowe i zachęcają milusińskich do częstego sięgania po nie. My czytamy je codziennie i wcale nie żartuję. Ancymonki podzieliły się i każda ma swoje ulubione postacie.

Frida Kahlo Mali WIELCY

Tak jak wspomniałam wyżej, Frida jest moją ulubioną postacią. Nie wiem czy spowodował to mój entuzjazm, czy faktycznie piękne i ciekawe wydanie serii książek dla dzieci, ale Marysia również zakochała się w tej artystce. Mimo, że historia meksykańskiej malarki jest tragiczna, w książce Frida Kahlo Mali WIELCY udało się to pokazać łagodnie. Tak by dziecko załapało kim była, ale nie przeraziło się zanadto brutalną historią Fridy.

Mali WIELCY Frida Kahlo
Mali WIELCY Frida Kahlo

Coco Chanel Mali WIELCY

Życiorys najpopularniejszej projektantki mody, Coco Chanel z kolei podbił serce mojej starszej córki. Zuzia uwielbia historię Coco i coraz częściej mówi o tym, że może kiedyś też zostanie kreatorką mody. Biorąc pod uwagę jej wielką wyobraźnię i zamiłowanie do tworzenia ubrań dla lalek i pluszaków, nie wykluczam takiego scenariusza. Podoba mi się to, że w serii książek Mali WIELCY nie wybiela się biogafi twórców. Nie spuszcza się zasłony milczenia na niewygodne fakty i trudne, często wręcz wstrząsające fakty. Wszystko oczywiście w formie przystępnej dla dzieci.

Mali WIELCY Coco Chanel
Mali WIELCY Coco Chanel

Maria Skłodowska-Curie Mali WIELCY

Część o naszej polskiej noblistce Marii Skłodowskiej Curie, przypadła i mojej Marii do gustu! Mania z niesamowitym zaciekawieniem słucha historii chemiczki. Dopytuje o pierwiastki i za każdym razem się upewnia, czy Piotr (mąż Marii) zginął w wypaku. Ta seria wzbudza w moich córkach ogromne emocje. Przede wszystkim jest idealnym momentem do rozpoczęcia rozmów na poważniejsze tematy. Związane z życiem społecznym, politycznym i kulturalnym nas wszystkich.

Mali WIELCY Maria Sklodowska Curie
Mali WIELCY Maria Sklodowska Curie

Astrid Lindgren Mali WIELCY

Bardzo żałuję, że podczasz porannej zabawy w sesję zdjęciową, zapomnieliśmy o Astrid! Ale na nasze usprawiedliwienie dodam, że to książka, która jest u nas ciągle w obiegu i po prostu przy tym całym zamieszaniu z przebierankami nie zarejestrowaliśmy z mężem, że brakuje nam jednej postaci. Na pewno nadrobimy i zrobimy osobny wpis o autorce „Dzieci z Bullerbyn”. Można rzec, że jej biografia jest naturalnym gruntem pod to, by oswoić dzieciaki z jej literaturą.

Steve Jobs Mali WIELCY

Mali WIELCY to seria książek również o wybitnych jednostkach. Historia Steve Jobsa jest tak inspirująca, że za każdym razem gdy ją czytamy, muszę wycierać oczy, mokre od łez wzruszenia. Bardzo podoba mi się prosty, ale ładny język, za pomocą którego przybliżone są sylwetki tych fantastycznych postaci. Osobiście kocham efekt zdjęć. Ancymonki bardzo fajnie się wcieliły w męskie postacie.

Mali WIELCY Stive Jobs
Mali WIELCY Stive Jobs

Stephen Hawking Mali WIELCY

Bardzo fajnie, że Stephen Hawking szybko się pojawił w polskiej serii Mali WIELCY. Daleka jestem od dzielenia zbawek, ubrań i rzeczy na damskie i męskie. Ale wiem, że na pewnym etapie rozwoju, dzieci identyfikują się z rodzicami. Córki z mamami, synowie z tatusiami. I tak sobie myślę o moim mężu, który ma ogromną radochę, gdy może z Zuzią i Manią pogadać o kosmosie. Wszystkie tematy typowo techniczne, kosmiczne i związane z fizyką, w naszej rodzinie ogarnia on. U nas akurat naturalnie tak wyszło, że ja jestem od sztuki, kultury i gotowania, a mąż badziej od fizyki, chemii, wyjasnień jak coś powstało i funkcjonuje.

Mali WIELCY Stephen Hawking
Mali WIELCY Stephen Hawking

Audrey Hepburn Mali WIELCY

Czytając biogafię Audrey za każdym razem obserwuję jak u moich córek cudownie uruchamia się empatia. Współodczuwanie z bohaterką serii książek jest wzruszające i budujące. Jako rodzice mamy realny wpływ na to, kogo wychowamy. Wiadomo, że nie zależy to tylko od nas, ale dobrze jest przekazywać pociechom od małego wartości, które sami wyznajemy. Wątek kariery aktorskiej Audrey Hepburn jest nieodłącznym elementem popkultury. Ale jej działalność charytatywna, to coś co szczególnie porusza moje dziewczynki.

Mali WIELCY Audrey Hepburn
Mali WIELCY Audrey Hepburn

Martin Luther King Mali WIELCY

Historia Martina Luthera Kinga może się wydawać zbyt poważna i trudna dla dzieci. Okazuje się, że piękne, kolorowe ilustracje oraz łatwy język i prosty przekaz pozwalają dzieciom zrozumieć nawet poważne kwestie. Dziś nie mieliśmy pomysłu na zrobienie zdjęć do tej części serii książek Mali WIELCY, ale nadrobimy kolejnym razem.

Mali WIELCY seria książek
Mali WIELCY seria książek

Jak Twoje wrażenia po przeczytaniu i zobaczeniu zdjęć serii książek Mali WIELCY? Lubisz takie historie? Na którą biografię w polskim wydaniu czekasz?

Nie przegap najnowszych wpisów:

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza Makowiecka
1 rok temu

Właśnie szukałam czegoś odpowiedniego na prezent i przyznam, że ta seria wydaje się naprawdę idealna! Nie dość, że teraz będę mogła dać jeden z tytułów, to przy kolejnej okazji można postarać się o kolejny 😉 Poza tym naprawdę piękna sesja z dziećmi! Właściwie nie pomyślałam wcześniej o tym, żeby właśnie nawiązując do czytanych książek (historii) zaczynać rozmowy o trudniejszych tematach, ale to naprawdę dobry pomysł. Gdy będzie taka potrzeba, to będę mieć to w pamięci 😉 Dziękuję serdecznie za ten wpis!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x