Liliputkowo Centrum Handlowe Janki

KREATYWNA PRZESTRZEŃ DLA DZIECI POD WARSZAWĄ – ODWIEDŹ MAGICZNE LILIPUTKOWO W JANKACH

Kilka dni temu wybrałam się wraz z rodziną do Liliputkowa w Centrum Handlowym w Jankach. Jest to bezpłatna kreatywna przestrzeń dla dzieci pod Warszawą.  Liliputkowo to bajkowa kraina przypominającej Warszawę w stylu retro. Jest czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11:00 – 19:00. Znajdziesz tu warsztat, cukiernię oraz galerię, w której każde dziecko przeniesie się w świat zabawy i kreatywności.

Zainteresuje Cię również:

Kreatywna przestrzeń dla dzieci pod Warszawą

Wchodząc do centrum handlowego Janki, kolorowe naklejki prowadzą nas do Liliputkowa. Wśród kolorowych kamieniczek znajduje się pastelowa cukiernia, warsztat stolarski oraz galeria sztuki. Warto wspomnieć, że kreatywna przestrzeń dla dzieci jest bezpłatna i umożliwia dzieciom oddanie się swobodnej zabawie. W sobotę 4 i 11 grudnia dodatkowo Liliputkowo zamieni się w miejsce świątecznych warsztatów, wypełnione kreatywną zabawą z elfami.  Ale o tym opowiem więcej za momencik.

Kreatywna przestrzeń dla dzieci pod Warszawą – Liliputkowo w Centrum Handlowym Janki 🙂

Warsztat stolarski pełen drewnianych zabawek

Pierwsze co ujrzeliśmy wchodząc do Liliputkowa to warsztat stolarski, wypełniony po brzegi drewnianymi zabawkami. Razem z Marysią, naszą młodszą córką, od razu wyhaczyłyśmy fajowe kamizelki odblaskowe i kaski ochronne. Postanowiłyśmy przebrać się i spróbować swoich sił w zabawie w majsterkowanie. Nie skłamię jeśli powiem, że miałam ogromną frajdą wbijając gwoździe drewnianym młotkiem, czy wkręcając razem z córką śrubki. Jest to królestwo drewnianych zabawek. Są tutaj klocki oraz kilka warsztatów: stolarski, mechaniczny. W tym czasie Zuzia wybrała się do galerii.

kreatywna_przestrzeń_dla_dzieci_
warsztat stolarski Liliputkowo

Prawdziwa galeria sztuki dla dzieci

A liliputkowska galeria sztuki, to coś naprawdę szałowego! Każde dziecko może wcielić się w rolę artysty i dać ponieść wodzę fantazji. Kreatywna przestrzeń dla dzieci pod Warszawą, w Jankach stwarza możliwość wykonania prac plastycznych i zaprezentowania ich szerszej publiczności. We wspomnianej galerii na małych artystów czekają kredki, mazaki, pędzle, płótna, a nawet sztalugi i miniaturowe stoły kreślarskie. Klimaciku dodaje fakt, że prace dzieciaków faktycznie stanowią tło wystroju galerii, co zachęca je do swobodnego wyrażania się poprzez sztukę.

Wspólne rysowanie na ścianie, to mega frajda dla dzieci!

Urocza cukierenka pełna słodkości

Trzecią część Liliputkowa stanowi cukierenka, w której można wypiekać małe babeczki, sprzedawać lody lub zaprosić na małe co nieco najlepszą przyjaciółkę. Gdyby słowo pisane mogło oddać nasze nastroje, byłby to różowy okrzyk radości. Pastelowy, różowiutki, słodziutki wystrój wnętrz trafił w gusta nas trzech. Zuzia, Marysia i ja byłyśmy zachwycone. Młodsza córka od razu zawiązała sobie fartuszek i przejęła inicjatywę, proponując starszej siostrze zabawę w lodziarnię. Mega cudownie było to podziwiać. W tajemnicy Wam zdradzę, że rodzice zostali zaproszeni na kawkę i croissanta, oczywiście drewnianego, ale umówmy się, ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. 

Magiczny grudzień w Liliputkowie

Obiecałam opowiedzieć Ci trochę więcej o świątecznych atrakcjach w Liliputkowie. Doszły nas słuchy, że magia świąt dotarła już do Janek i Miniaturowego Liliputkowa! Kreatywna przestrzeń dla dzieci w Warszawie wraz ze Świętym Mikołajem i elfami szykuje dla dzieci niezwykłe atrakcje!

Odbędą się one w dwóch terminach: 4 grudnia na dzieci czekają świąteczne zabawy z elfami, a  11 grudnia warsztaty pisania listów do Mikołaja. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i odbywają się w godzinach od 11:00 do 19:00.

Sobota 4 grudnia świąteczne kreatywne zabawy z elfami

Świąteczne elfy z Liliputkowa w Jankach przyszykowały szereg atrakcji:

 • szykujcie się na pokaz naukowy, który otworzy dzieci na  świat nauki i eksperymentów,
 • w świątecznej strefie kreatywnej własnoręcznie wykonacie bombki, śnieżne kule, kartki świąteczne i magnesy na lodówkę,
 • w strefie gier i zabaw na dzieci czeka pogoń za szalonym elfem, bitwa na świąteczne puszki i balonowe miecze, oraz podróż na lodowej krze,
 • fani pokonywania przeszkód odnajdą się na gwiazdkowym torze albo w czasie mikołajkowego wyścigu z jajkiem,
 • całość umilą brokatowe tatuaże, które będą wykonywane na miejscu
 • a na koniec potańcówka, obowiązkowo przy świątecznych hitach.
4.12 Świąteczne Kreatywne zabawy z Elfami w CH Janki 🙂

Sobota 11 grudnia warsztaty pisania listów do Świętego Mikołaja

Bezpłatna i kreatywna przestrzeń dla dzieci w Jankach w Warszawie –Liliputkowo zachęca do wspólnego napisania kreatywnego listu do Mikołaja. W asyście świątecznego elfa rzecz jasna, w końcu oni najlepiej znają Świętego. 

Będzie to dzień pełen kreatywnych warsztatów, podzielonych na 3 strefy tematyczne:

 • własnoręczne dekorowanie bombek i stroików wprawi wszystkich w dobry nastrój,
 • warsztaty sensoryczne dla dzieci pomogą rozwinąć zmysły i wyobraźnię, a jednocześnie nie nabrudzą w domu,
 • wspólne pisanie listów do Mikołaja w asyście świątecznych elfów.

  Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne i potrwają od godziny 11:00 do 19:00, kto się wybiera?
11.12 Warsztaty pisania listów do Św. Mikołaja 🙂

Nasze wrażenia z Liliputkowa w Centrum Handlowym Janki

Muszę przyznać, że całej naszej rodzinie podobało się w Liliputkowie. Wiele kolorowych przestrzeni z elementami 3D pobudza wyobraźnię dzieci i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zapomniałam wspomnieć, że na miłośników mobilnego zwiedzania Warszawy czeka również specjalny tor z małymi autkami. Zuzia i Marysia nie omieszkały spróbować swoich sił w małym samochodowym wyścigu.

kreatywna przestrzeń dla dzieci pod Warszawą

Mnie zachwyciła staranność zaaranżowania idealnego miejsca do swobodnej zabawy dzieci. Widać od razu, że w Liliputkowie pozwala się dzieciom na bycie sobą. Na naukę poprzez zabawę i odkrywanie własnych pasji, poprzez inspirowanie się kreatywnymi strefami takimi jak warsztat, cukierenka, czy galeria sztuki. Ponadto wszystkie wspomniane strefy są uniwersalne, odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Malutkie kamieniczki, symbole Warszawy, urocze ławeczki, piękne drzewka, a nawet fontanna – wszystko to pozwala przenieść się na chwilę do bajkowej krainy, w samym środku zakupów w centrum handlowym Janki. Jesteśmy po prostu oczarowani i wybieramy się na grudniowe warsztaty do Liliputkowa!

Jestem ciekawa czy byliście już w kreatywnej przestrzeni dla dzieci – Liliputkowo w Jankach pod Warszawą? Odwiedzicie w najbliższym czasie Centrum Handlowe  Janki? Która ze świątecznych atrakcji najbardziej Wam się podoba?

Wpis powstał we współpracy z Centrum Handlowym Janki.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Bozema
Bozema
2 lat temu

Super miejsce chętnie sama bym się tam wybrała uważam ze w każdej galerii powinno coś takiego się znajdować .Brawo Janki może inne galerie tez będą się na tym wzorować i urządza takie centra rozrywki dla dzieci .Aniu a tobie brawa za ciekawy wpis.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x