7 powodów dla których każda kobieta powinna obejrzeć „Krainę Lodu 2”

„Kraina Lodu 2” to bajka na którą musieliśmy czekać bardzo długo! Przyznam szczerze, że idąc z córkami do kina byłam ciekawa, czy druga część będzie równie fajna, jak pierwsza. Czy będą jakieś piękne piosenki? Jak zostanie ułożona fabuła? Czy Elza w końcu się zakocha? To co zobaczylam na dużym ekranie, znacząco przerosło moje oczekiwania i brdzo mocno mnie zaskoczyło…

Kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do kina?

Idealny prezent dla małej księżniczki?

Mikołajkowe pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 1-3

„Kraina Lodu 2” bajka dla wszystkich?

W piątek późnym wieczorem, gdy Zuzia z Marysią już słodko spały, postanowiłam meżowi opowiedzieć o swoich przemyśleniach związanych z „Krainą Lodu 2”. Mogłoby się wydawać, że to przecież nic takiego. Kolejna „głupia” bajka Disneya o księżniczkach. A dla mnie osobiście „Kraina Lodu 2” jest na tyle wartosciowa, że uznałam, iż spokojnie mogłaby się doczekać adaptacji fimowej. Powiem więcej, nawet „Avatar”, osadzony w fabule drugiej części Elzy, mógłby okazać się jeszcze większym hitem, docenionym za coś więcej niż efekty komputerowe.

„Kraina Lodu 2” o czym jest ta bajka?

Pisząc recenzję nigdy nie spoileruje, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek. Dlaczego? Dawno nie byłam pod wrażeniem, żadnej bajki tak bardzo! „Kraina Lodu 2” ogromnie mnie wzruszyła.

I teraz zaznaczę to bardzo wyraźnie – o tym, czy dany film/bajka nam się podobają decydują nasze doświadczenia.

Jeśli jesteśmy w stanie odnaleźć na dużym ekranie swoje emocje, przeżycia, odczucia, to będziemy przychylini. Czasem jest tak, że to co oglądamy zupełnie nie pokrywa się z naszym światopoglądem, ale w dalszym razie wzbudza w nas emocje, czym może zysakć aprobatę. „Kraina Lodu” 2 to istny wyciszacz łez! Przynajmniej dla mnie.

 

7 powodów dla których każda kobieta powinna obejrzeć „Krainę Lodu 2”

Gdy opowiedziałam wpierw mężowi, a  potem przyjaciółce o tym, jak duże emocje wzbudziała we mnie „Kraina Lodu 2” i przygody Elzy, jednogłosnie stwierdzili, że muszę Wam to opisać. No to biorę się za wyliczankę:

  1. „Kraina Lodu 2” jest zupełnie inna niż pierwsza część losów Elzy i Anny. Nie ma tam przebojów w stylu „Mam tę moc”, czy „Ulepimy dziś bałwana”, ale muzycznie bajka reprezentuje również ogromny poziom. Jestem pewna, że każda kobieta, doceni walory wokalne i graficzne tej historii.
  2. Disney w losach Elzy i Anny odchodzi od klasycznego „księżniczkowego schematu”, gdzie finałem nie jest „żyli długo i szczęśliwie”. Tutaj pierwsze skrzypcegra inny rodzaj relacji, a mianowicie jest to więź między siostrami. Warto, aby rodzeństwo wspólnie obejrzało „Krainę Lodu 2” i wyciagnęło wnioski.
  3. Bardzo lubię w „Krainie Lodu” fabułę i podział ról. Główna bohaterka, którą na pierwszy rzut oka jest piękna Elza z magiczną mocą, ciągle ustępuje miejsca drugoplanowej postaci, swojej młodszej siostrze Annie. Co cudownie obrazuje i podkreśla siostrzaną więź. Relację niełatwą, ale bardzo mocną, piękna i potrzebną.
  4. W drugiej części przygód sióstr, królowa Arendelle (Elza) wyrusza w podroż wewnątrz siebie. Małe dziewczynki będą miały zapewnione wrażenia wizualne, pełne zabawnych wtrąceń uroczego Olafa. Natomiast duże, być może tak jak ja dadzą się ponieść podroży w głąb siebie.
  5. W tej częście Elza, w końcu rozumie, że jedyna droga do szczęści to pełne zaufanie własnej intuicji i samoakceptacja tego kim się jest. Historia pokazuje jak budować pewność siebie u dziecka. Może brzmi górnolotnie, ale takie wnioski płyną z seansu z „Krainą Lodu 2”.
  6. Ta bajka uczy również tego, że bez wsparcia naszych bliskich, ciężko jest nam realizować cele i osiągać sukcesy. Siła sióstr wybrzmiewa ponad wszystko inne!
  7. Wstawki uroczego balwanka Olafa, w ktorego wciela się utalentowany Czesław Mozil, są nie tylko źrodłem wzruszneia, ale wspaniale rozładowują napięcie wynikające z zawiłej fabuły „Krainy Lodu 2”.

„Kraina Lodu 2” bajka inna niż wszystkie

Pisząc dla Was tę recenzję, pozwole sobie bardzo mocno na osobiste wycieczki. Osoby, które liczą na powtórkę z rozrywki i nastawiają się na coś podobnego do pierwszej części będa rozczarowani. „Kraina Lodu 2”, mimo tego, że jest piękne zrealziowana pod względem graficznym, oraz dopieszczona wokalnie i muzycznie to mocno odbiega od pierwszej części. Moim zdaniem to bajka inna od wszystkich i dlatego tak bardzo mnie poruszyła. 

Wspólne mianowniki z „Krainą Lodu 2” w moim przypadku dotyczą wielu rzeczy. Po pierwsze mam dwie córki, których relacja do złudzenia przypoina więź moich Anny i Elzy. Po drugie, tak jak główne bohaterki nie mam już rodziców i wątki związane z tęsknotą oraz wspomnienaimi o nich, były dla mnie bardzo dotkliwe i poruszające. Postawa Elzy i Anny jako kobiet, jest mi bardzo bliska, bo chcąc niechcąc w tej bajce mamy dużo wątków, wskazujących na to, że nasze bohaterki są silnymi, niezależnymi feministkami. Elza w tej części przechodzi ogromną przemianę i w końcu akceptuje to jaka jest. Bardzo dobrze znam to uczucie i wiem, ile dobrego wydarza się w życiu, kiedy przestaje się walczyć  z tym, co w nas pierwotne, prawdziwe i szczere.

Osobisty komentarz na temat „Krainy Lodu 2”

Zuzia i Marysia wyszły z kina oczarowane i szczęśliwe. „Kraina Lodu 2” zrobiła na nich duże wrażenie, ale zaznaczam, że to trudna bajka, momentami może być zbyt mocna dla maluchów i wrażliwych dzieci. Ten nasz wspólny sesns w kinie był dla mnie dosyć terapuetyczny. Z racji tego, że nie mogłam używac telfonu (i pracować), pozwoliłam sobie na oddech i upust wszystkim nagromadzonym emocjom. Całą bajkę przepłakałam, tak naprawdę doświadczając różnego rodzaju emocji, tym samym rozmaitego płaczu. Łzy leciały raz ciurkiem, potem oceanem, jak wzburzona reka, a czasem jak spokojny, leśny strumyk. Nie sądziłam, że „Kraina Lodu 2” wzbudzi we mnie, aż takie emocje.

Jestem ciekawa, czy oglądaliście tę bajkę? Czy macie zamiar na nią wybrać się do kina? Dajcie koniecznie znać, o tym na dole w komentarzach. Jestem ciekawa Waszych wrażeń. 

Zdjęcia wykorzytane w artykule pochodzą ze strony Multikino.pl.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
4 lat temu

Trochę się obawiam bajek, gdy będę miał własne dzieci. Patrząc z punktu widzenia młodego dorosłego, nie dziwię się, że ojciec miał dość Nani Frani. 😀

Dorka
4 lat temu

Muszę ją (kiedyś) zobaczyć! Nawet nie widziałam pierwszej części jeszcze… Moje zaległości filmowo/ bajkowe ciągną się na kilka lat wstecz Dzieci podwodną, to nadrobimy (chyba) 🙂

Writerat.pl
3 lat temu

Fantastyczna animacja, prawda? A wiele osób krytykuje ją, twierdząc, że mocno odstaje poziomem od pierwszej części.

zuzia
zuzia
2 lat temu

cześć

Shopping Cart
4
0
Would love your thoughts, please comment.x