„Wiek Adaline” – najlepsza historia romantyczna minionego stulecia

Na fejsbuku wspominałam wam, że macierzyństwo to wspaniała rzecz, ponieważ człowiek na nowo odkrywa w sobie dziecko. Dziecko, które zachwyca się otaczającym światem i potrafi cieszyć się małymi rzeczami. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile radości przyniósł mi piątkowy, nocny seans filmowy z mężem, w naszym własnym łóżko, gdy Zuza zasnęła. Po prostu coś pięknego, a że film okazał się cudowną historią to już w ogóle moja euforia sięgnęła zenitu.

Utalentowana Plotkara

Blake Lively dla większości znana z serialu młodzieżowego „Plotkara” w filmie „Czas Adaline” wciela się w główną bohaterkę. Po pierwsze czapki z głów, bo do niedawna można było Lively traktować jak kolejną gwiazdeczkę taniej masówki, tak w tej filmowej kreacji po prostu wypada znakomicie. Wspomniana Adaline w wieku 27 lat (moja rówieśniczka) doznaje poważnego wypadku samochodowego, na wskutek, którego dzięki różnym zjawiskom fizycznym jej organizm przestaje się starzeć. Od tej pory jej ciało jest odporne na skutki bezwzględnie przemijającego czasu… Na skutek tego fenomenu piękna i utalentowana Adaline jest nieustannie w drodze. Ucieka przed władzami, często zmienia tożsamość. Sen o nieśmiertelności staje się uporczywą jawą.

Piękna historia

Film oczywiście polecam, bo dla mnie jest przede wszystkim piękną historią o sensie istnienia naszego ludzkiego życia. Nieraz marzy się nam nieśmiertelność, albo przynajmniej długowieczność. Ale wyobraźcie sobie sytuację, gdy na skutek waszej długowieczności doświadczacie momentu, gdy umierają wszystkie wasze bliskie osoby. Ciągle zaczynacie od nowa, ciągle jesteście w tym samym miejscu. Wyobcowani, bez przyszłości, bez szansy na normalność. Chwila gdy widzisz jak twoje dziecko się starzeje, choruje, a później cię opuszcza. Naturalny rytm zostaje zachwiany.

1.jpg

Wszystkie wcielenia Adaline

Film jest godny uwago również ze względu na bardzo ciekawe przedstawienie głównej bohaterki na przestrzeni XX i XXI wieku. Kostiumy, które przygotowano dla Blake Lively estetom i modowym maniakom dostarczą wielu wrażeń. Film ma niesamowity urok i klimat. Jest absolutnie romantyczną opowieścią z upragnionym happy endem. Oglądając „Wiek Adaline” można na chwilę zatracić się w rzeczywistości i odpłynąć myślami daleko po za własne problemy.

3.jpg

Historia moim zdaniem jest nietuzinkowa, ma w sobie coś magicznego z pogranicza baśni. Jest bardzo dobra propozycja dla osób pragnących odprężenia i relaksu. Niepoprawni romantycy, marzyciele i ci, którzy na co dzień nie pozwalają sobie na popuszczania wodzy fantazji w tym filmie odnajdą dużą dawkę pozytywnej energii. Na koniec dodam, że zdjęcia w produkcji są zrealizowane na wysokim poziomie, obsada aktorska spełni oczekiwania najbardziej wymagającego widza, a uczucie jakie pojawia się po zakończeniu filmu zaskoczą niejednego z was.

doc_7070_0.jpg

******

„Ach, co za oszczędność czasu – zakochać się od pierwszego wejrzenia!”

– Janina Ipohorska

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x