KIEDY WARTO PLANOWAĆ LETNIE WAKACJE? DUŻO WCZEŚNIEJ CZY NA OSTATNIĄ CHWILĘ?

Jestem ciekawa jaką opinię macie na temat organizacji letniego urlopu? Kiedy warto planować letnie wakacje – na początku roku, czy bliżej terminu? Niektórzy śmieją się, że po Sylwestrze to najwyższy czas, by zaplanowac wakacje. Inni uważają, że nie da się niczego zaplanować z półrocznym wyprzedzeniem, bo przecież „wszystko może się zdarzyć”. A jak jest u nas?

Zainteresuje Cię również:

Pozytywne aspekty planowania letnich wakacji wcześniej

Czy zauważyliście to, że w tym roku ceny wycieczek zagranicznych absurdalnie poszły w górę? Na blogu w zakładce podróże dzielimy się z wami atrakcjami dla dzieci i rodziców w Polsce i zagranicą. Obecnie głowimy się z mężem czy taniej i lepiej zorganizujemy swoje wczasy w Polsce, czy poza nią? Ostatnio moja koleżanka na grupowym czacie pytała o polecone noclegi nad morzem. Okazuje się, że nie jest to taka łatwa i oczywista sprawa, gdy planuje się urlop z dziećmi. Każda z nas ma swoje wymagania i zależy nam na tym, aby dzieci się nie nudziły i udało się chociaż trochę odpocząć. Jak już znajdzie się super ofertę, to trzeba się z tym liczyć, że termin na którym nam zależy może być zajęty…

Urlop w Polsce czy zagranicą – jak wybrać?

Planując wakacje warto porozmawiać otwarcie z całą rodziną o wzajemnych oczekiwaniach. Gdy zapytałam Zuzię i Marysię, czego oczekują po naszym letnim urlopie w tym roku, dowiedziałam sie, że musi być dostęp do: zabawy w wodzie, lodów i słońca. Mój mąż jest pragmatyczny, więc interesują go oferty w których jakość względem ceny jest atrakcyjna. Jeśli zaś chodzi o mnie, to potrzebuję odpoczynku, ciepła, czasu z książką i możliwości zabrania psa. Nie powiem, ale walory estetyczne miejsca, w którym spędzę czas wolny od pracy, również mają dla mnie znaczenie. W zeszłym roklu wybraliśmy opcję zagraniczną w górach, w tym roku chyba wszystkie drogi zaprowadzą nas nad polskie morze. Ostatni urlop był cudowny pod kątem zapierających dech w piersi górskich widoków, ale warunki mieszkalne, okazały się nieco ciasne. Wszystko przez to, że planowaliśmy nasz wyjazd dość spontanicznie, na ostatnią chwilę!

Wakacje nad morzem w Polsce, dlaczego warto?

W naszej rodzinie staramy się chociaż raz w roku odwiedzić polskie morze ze względu na łatwą podróż autem. Od kiedy w naszym domu zamieszkał pies, sami rozumiecie, że możliwości wyjazdowe zmieniły priorytety. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że plaża, morze, dzieci, pies i my to idealne połączenie na wakacyjny odpoczynek?

Gdy trenowałam judo, co roku jeździłam na obóz sportowy do Władysławowa i niedawno zabrałam tam ze sobą męża i córki. Okazało się, że to typowe nadmorskie miasteczko w Polsce, skradło nie tylko moje serce, ale również mojej rodziny. Duże, piaszczyste plaże, dobry dostęp do gastronomii i wiele innych atrakcji dla rodzin, były dla nas dużym ułatwieniem.

Kto ma słabość do mew, tak jak ja? 🙂

Okazuje się, że polskie morze jest dla nas atrakcyjnym kierunkiem, również na wakacyjny urlop, który od kiedy wróciłam na etat, zdecydowanie organizuję wcześniej. Jak wspomniałam aby dobrze zaplanować wczasy warto odwiedzić portal e-wczasy.pl – oferujący noclegi nad morzem. To znacznie ułatwi uniknięcie nieporozumienia i rozczarowania warunkami, które mogą się róznić od tego co oferuje niesprawdzone przez nas wcześniej miejsce.

Sprawdzone noclegi nad polskim morzem

W udanym wakacyjnym urlopie w Polsce, warto skoncentrować się na zaplanowaniu wyjazdu na początku roku i skorzystaniu z oferty z zaufanego źródła. Domki nad morzem to dobry pomysł dla rodzin z dziećmi i oczywiście psem jak nasza. Z doświadczenia wiem, że najlepsze oferty, takie nadmorskie perełki wyprzedają się na pniu, stąd lepiej rezerwować je dużo wcześniej.

Jestem ciekawa, jakie wy macie w tym roku plany urlopowe i czy polecacie jakieś fajne miejsca nad naszym polskim morzem?

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x