interaktywna wystawa dla dzieci

INTERAKTYWNA WYSTAWA DLA DZIECI – KOLOROWE CENTRUM ŚWIATA W ATRIUM REDUTA

Wczoraj razem z córkami i mężem zabrałam Cię na interaktywną wystawę dla dzieci w Atrium Reduta w Warszawie. „Kolorowe Centrum Świata” to nowoczesna gra z modułem rozszerzonej rzeczywistości. Aplikacja aktywizuje rodziców i dzieci do zwiedzania całego centrum handlowego dzięki rozmieszczonym kodom QR. Potrzebujesz smartfon lub tablet i możesz wspólnie z rodziną poznać świat dzikich zwierząt i roślin.

Zainteresuje Cię również:

INTERAKTYWNA WYSTAWA DLA DZIECI W ATRIUM REDUTA

Atrium Reduta położone jest przy Alejach Jerozolimskich 148, blisko centrum, na warszawskiej Ochocie. Kwadrans jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina. My z Pruszkowa jedziemy również około 15-20 minut autem. Interaktywna wystawa dla dzieci „Kolorowe Centrum Świata” dostępne jest we wszystkich obiektach Atrium w Polsce.

interaktywna wystawa dla dzieci
Pobierz darmową aplikację Kolorowe Centrum Świata.
 • By rozpocząć zabawę należy pobrać na telefon aplikację lub zeskanować jej kod, będąc na miejscu w Atrium.
 • Po uruchomieniu aplikacji, musisz zeskanować 12 kodów QR, rozmieszczonych na specjalnych naklejkach w Atrium Reducie.
 • Zbierz wszystkie zwierzaki, zapisz je w aplikacji i odbierz nagrodę w punkcie informacyjnym.
Punkt informacyjny znajduje się na parterze Atrium Reduta w Warszawie.

Kolorowe Centrum Świata – czyli życie dzikich zwierząt od ręki

Gdy zeskanujesz kod (my staraliśmy się angażować w to na zmianę córki), przeniesiesz się do wirtualnego świata dzikich zwierząt. Dzieci mogą stanąć z nimi twarzą w twarz. A za pomocą jednego kliknięcia, można zrobić sobie zdjęcie z żyrafą, pandą lub flamingiem. Warto zaznaczyć, że interaktywna wystawa dla dzieci ma wymiar edukacyjny. Każde spotkane zwierzę ma dla dziecka zadanie do wykonania. Przewodniczką po grze jest tajemnicza Klara, której tożsamość poznajemy dopiero pod koniec, gdy zbierzemy 12 zwierząt.

kolorowe centrum świata
Aplikacja Kolorowe Centrum Świata w Atrium Reduta

Ciekawy pomysł na rodzinne zakupy i zabawę

Kolorowe Centrum Świata w Atrium Reduta to świetny pomysł na urozmaicenie rodzinnego czasu podczas zakupów. Dzięki interaktywnej zabawie dzieci dowiadują się, dlaczego biedronka ma kropki, po co pawiowi ogon, a także dlaczego flaming jest różowy. Dodatkowo po zebraniu kompletu zwierzaków można dowiedzieć się o nich więcej klikając w ich miniaturkę. Można też je przywołać ponownie i zaprosić do wspólnego zdjęcia.

Na ekranie telefonu widać wirtualną przestrzeń: zwierzęta, łąkę, owady.

Czego dowiesz się dzięki aplikacji Kolorowe Centrum Świata?

Nasze córki od dawna zadają nam wiele pytań na temat otaczającego świata. Dzięki wspólnym odkrywaniu interaktywnej wystawy dla dzieci dowiecie się m. in.:

 • po co lampartowi cętki?
 • czemu papuga ma rozum giętki?
 • na co spogląda paw swoim okiem?
 • czy flaming raczy się różowym sokiem?
 • czy pszczoła zwiedza połowę świata?
 • co robi tukan, gdy nie lata?
 • czy zimorodek w wodzie nurkuje?
 • i co żyrafie najbardziej smakuje?

Ile czasu zajmuje zabawa?

W naszym przypadku spacer trwał prawie dwie godziny, ale to dlatego, że robiliśmy przerwy na zdjęcia i zabawę. Myślę, że wszystko zależy indywidualnie od dzieci, wieku, humoru i czasu, którym dysponujesz. Może to być super urozmaicenie codziennych sprawunków zakupowych.

Tak wyglądają „złapane” zwierzaki w aplikacji.
Interaktywna wystawa dla dzieci Kolorowe Centrum Świata

Atrium Reduta poza bezpłatnym placem zabaw dla dzieci WOW, przygotowała szereg innych atrakcji m.in:

 • Instacorner, dzięki któremu przeniesiecie się na biegun północny do pokoju Świętego Mikołaja. Świąteczna sceneria znajduje się na poziomie +1, w pobliżu Strefy WOW i jest czynna w godzinach otwarcia centrum.
 • Świąteczne warsztaty dla dzieci, w weekendy 11- 12 oraz 18- 19 grudnia, w godzinach 12:00-18:00, w strefie przy placu zabaw WOW. My jutro wybieramy się na dekorowanie pierniczków.
 • Czytanie świątecznych bajek na żywo przez dziennikarzy Radia Supernova, w pokoju Świętego Mikołaja, w najbliższą sobotę 11 grudnia od godziny 12:00 do 13:00.
 • Punkt Pakowania prezentów – 10-12 oraz 16-23 grudnia, w godzinach 12:00- 20:00 na poziomie 0, w pobliżu sklepu DUKA. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi, wystarczy zgłosić się do punktu, przedstawić dowód zakupu ze sklepów w Atrium Reduta na kwotę minimum 50 zł oraz zapisać się do newslettera Atrium Reduta.
 • bezpłatny parking w weekendy, bez limitu czasowego.

Wrażenia z interaktywnej wystawy dla dzieci w Atrium Reduta

Oceniając atrakcje dla dzieci i rodziców zawsze biorę pod uwagę wrażenia całej naszej rodziny. Dzieci są zarazem najszczerszymi i najbardziej surowymi sędziami. Zuzia i Marysia były zachwycone. Nasza starsza córka powiedziała, że skanowanie kodów, kojarzyło jej się trochę z łapaniem pokemonów (w które grał tata). Marysia bardzo poważnie potraktowała misję poszukiwań naklejek z kodami QR. Samodzielne kliknięcie na łapkę na ekranie i zobaczenie kolejnego zwierzaka było dla obu córek dużą frajdą. Mój mąż zwrócił uwagę na, to że gra jest edukacyjna i mimo, że odbywa się przy użyciu telefonu, angażuje całą rodzinę do wspólnego spędzania czasu. A ja oczywiście zaopiekowałam się moim wewnętrznym dzieckiem i żwawo reagowałam na zdjęcia z żyrafą i pandą. Dodatkowym plusem jest opcja „zrobienia kroków”, mojego dziennego limitu dla zdrowia.

Jestem ciekawa, czy interaktywna wystawa dla dzieci – pełna dzikich zwierząt w Atrium Reducie Cię zainteresowała? Byłaś już, a może się wybierasz?

Wpis powstał we współpracy z Atrium Reduta w Warszawie.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x