cytaty o zwierzętach

CYTATY O ZWIERZĘTACH – 30 NAJPIĘKNIEJSZYCH CYTATÓW NA DZIEŃ ZWIERZĄT

Cytaty o zwierzętach, to idealny pomysł na świętowanie Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października. Wybrane sentencje i złote myśli o naszych zwierzęcych przyjacielach, mają na celu zmuszenie nas do refleksji. O tym za co kochamy naszych pupili, oraz czego się od nich uczymy każdego dnia.

Zainteresuje Cię również:

Cytaty o zwierzętach

1 ★

Nadejdzie czas, kiedy człowiek nie będzie już musiał zabijać, aby jeść, a nawet zabicie jednego zwierzęcia będzie uważane za poważne przestępstwo.
– Leonardo da Vinci

2 ★

Wielkość i postęp moralny narodu można ocenić na podstawie sposobu, w jaki traktuje on zwierzęta.
– Mahatma Gandhi

3★

Zwierzęta pomagają nam ponownie nawiązać bezpośredni kontakt z mądrymi realiami natury, utraconymi dla cywilizowanego człowieka.
– Konrad Lorenz

4★

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.
-Immanuel Kant

5★

Tylko z powodu nadmiaru śmiesznej próżności ludzie przypisują sobie duszę innego gatunku niż zwierzę.
-Voltaire

Cytaty o zwierzętach i ludziach

6★

Współczucie i empatia dla najmniejszych zwierząt to jedna z najszlachetniejszych cnót, jakie człowiek może otrzymać w prezencie.
– Karol Darwin

7★

Wszystkie zwierzęta nie ufają człowiekowi i nie są całkowicie w błędzie, ale gdy są przekonane, że nie chce go skrzywdzić, ich zaufanie staje się tak wielkie, że trzeba być kimś więcej niż barbarzyńcą, aby go wykorzystać.
-Jean-Jacques Rousseau

8★

Człowiek nie wie więcej niż inne zwierzęta; wie mniej. One wiedzą, co powinne wiedzieć. My nie.
-Fernando Pessoa

9★

Kochaj zwierzęta: Bóg dał im podstawy myślenia i niezakłóconą radość. Nie denerwujcie się nimi, nie krzywdźcie ich, nie pozbawiajcie ich radości, nie sprzeciwiajcie się boskiej myśli. Człowieku, nie chełp się wyższością nad zwierzętami: są one bez grzechu, podczas gdy ty całą swoją wielkością kalasz ziemię swoim wyglądem na niej i zostawiasz za sobą zgniły ślad; niestety dotyczy to prawie wszystkich z nas.
– Fiodor Dostojewski

Stosunek do zwierząt cytaty

10★

Spójrz swojemu psu w oczy i spróbuj ponownie powiedzieć, że zwierzęta nie mają duszy.
– Wiktor Hugo

11★

Znaczenie zwierząt dla człowieka, zwłaszcza w początkach cywilizacji, w pełni uzasadnia kult religijny, którego są przedmiotem. Zwierzęta były niezbędnymi istotami dla człowieka; od nich zależało jego ludzkie istnienie.
-Ludwig Feuerbach

12★

Oczy zwierzęcia mają moc mówienia wspaniałym językiem.
– Martin Buber

13★

Miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru i można śmiało powiedzieć, że ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.
– Arthur Schopenhauer

14★

Miarą naszej miłości do zwierząt są ofiary, które jesteśmy gotowi dla nich złożyć.
– Konrad Lorenz

15★

Same zwierzęta są tak cudownie leniwe: szalony głód pracy współczesnego człowieka jest zupełnie obcy zwierzęciu, któremu brakuje nawet czasu na rozwinięcie prawdziwej kultury. Nawet pszczoły i mrówki, te personifikacje pracowitości, spędzają większość dnia pogrążone w bezczynności.
-Konrad Lorenz

Kocia modelka to Hera – nasza kotka 🙂

16★

Czego oczekujemy od religii, jeśli nie mamy współczucia dla zwierząt.
– Richard Wagner

17★

Wszystko jest połączone. To, co dzieje się teraz ze zwierzętami, później stanie się z ludźmi.
-Indira Gandhi

18★

Człowiek jest jedynym stworzeniem, które konsumuje bez produkcji. Nie daje mleka, nie znosi jaj, jest za słaby, żeby ciągnąć pług, nie potrafi biec na tyle szybko, żeby złapać króliki. A jednak jest królem wszystkich zwierząt.
– George Orwell

Krótkie cytaty o zwierzętach

19★

Czy rozpoznajesz podmiot w zwierzęciu, a nie przedmiot? Dlatego bądź konsekwentny, nie pytaj „co” jemy dzisiaj, ale „kogo” jemy dzisiaj.
-Charlotte Probst

20★

Zwierzęta są bardziej niebezpieczne, gdy budzą się w człowieku.
– Brana Crneevic

21★

Nikt nie docenia wyjątkowego geniuszu twojej rozmowy, tak jak pies.

– Christopher Morley

22★

Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa.

– Alfons Toussenel

23★

Dopóki człowiek nadal niszczy niższe żyjące istoty, nigdy nie zazna ani zdrowia, ani pokoju. Dopóki zabijają zwierzęta, ludzie będą się nawzajem zabijać. Ponieważ ci, którzy sieją zbrodnię i ból, nie mogą zbierać radości i miłości.
-Pitagoras

24★

Gdy denerwują mnie ludzie, to dla uspokojenia często sięgam po książki o zwierzętach. Jeśli w ich świecie w ogóle są jacyś politycy, to na pewno nie są aż takimi durniami. Nawet wśród gnid.

-Janusz Leon Wiśniewski

25★

Czy chcesz być podobny do natury bogów? Bądźcie miłosierni dla zwierząt – słodkie miłosierdzie jest prawdziwym znakiem szlachetności.
-William Szekspir

26★

Człowiek to najokrutniejsze zwierzę.
—  Friedrich Nietzsche

27★

Najsłabiej udomowionym zwierzęciem jest mężczyzna.

—  Andrzej Majewski

28★

Jak się człowiek nudzi To ciągnie go do ludzi Tak szczerze, w dobrej wierze Bo człowiek – stadne zwierzę
—  Jonasz Kofta

29★

Jesteś niczym dzikie zwierzę. To są ostatnie miesiące twego życia, nie zasługujesz by oddychać powietrzem tej ziemi i oglądać światło Pana, znikniesz z tego świata i nigdy się już nie pojawisz. Ogarną cię mroki i będziesz miała czas, żeby rozważyć grzechy swego zwierzęcego żywota.
—  Elżbieta Batory

30★

Emocje są jak dzikie konie i potrzeba wielkiej mądrości, by je okiełznać. 
-Paulo Coelho

Jestem ciekawa, który cytat o zwierzętach przypadł ci najbardziej do gustu? Może masz jakiś własny cytat o swoim pupilu, którym chcsz się podzielić?

Czarny koci model – to Hektor nasz kot 🙂

Nie przegap ostatnich wpisów na blogu:

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Robred
Robred
1 rok temu

Piękne

Robred
Robred
1 rok temu

Kocham zwierzęta bardziej od ludzi bo są bardziej ludzkie

Staszic
1 rok temu

Wspaniałe cytaty, kiedyś, gdy jeszcze nie miałam pieska, to można powiedzieć, że „nie rozumiałam” fenomenu zwierzaków. Dopiero od kiedy nasz Shih Tzu jest z nami, dokładnie wiem o co chodzi. Miłość do zwierzęcia się po prostu czuje, a bliski kontakt daje coś niesamowitego. Podobno posiadanie swojego pupila jest jednym z czynników, które najbardziej wpływają na poziom odczuwanego szczęścia. Mogę się tylko pod tym podpisać obiema rękoma. Wszystkich znajomych namawiam :)) 

Cytat: „Oczy zwierzęcia mają moc mówienia wspaniałym językiem.” jest bardzo trafny. Chociaż zwierzęta nie mówią, to już po samym wzroku często można wyczytać, co stworzonko ma na myśli. Piękna kolekcja!

Margo
Margo
9 miesięcy temu
Reply to  Staszic

Namawiaj znajomych żeby pieski adoptowali ze schronisk gdzie siedzą za bezmyślniść człowieka, a nie kupowali z hodowli gdzie matka rodzi do krańcowego wyczerpania i żyje w strasznych warunkach. Z takich hodowli zwierzęta są chore bo matkę pokrywa syn czy ojciec czy brat. Byłam na interwencji w tzw hodowli która pięknie się reklamowała a w piwnicy śmierdzącej uryną hodowano 5 ras. Suczki wystraszone bojące się ludzi na mokrych od moczu szmatach. Dzięki ludziom ktorzy kupują psy w hodowlach patologia ma się dobrze a suczki cierpią. Tam nie ma ani miłości ani litości one mają rodzić i przynosić zyski. Jak słyszę o tych shih tzu, yorkach czy innych rasowcach to od razy widzę te wystraszone cierpiące suczki w piwnicy.

Alicja
Alicja
7 miesięcy temu

Hej. Kocham zwierzęta

Shopping Cart
5
0
Would love your thoughts, please comment.x