WARSZTATY AKTYWNE MAMY DZIAŁAMY W NOWEJ STACJI – BEZPŁATNE SPOTKANIA DLA MAM Z DZIEĆMI!

Warsztaty „Aktywne Mamy Działamy” to cykl bezpłatnych spotkań dla mam z dziećmi, odbywających się w wybrane środy w CH Nowa Stacja w Pruszkowie przy ulicy Sienkiewicza 19. W sali gdzie odbywają się spotkania mamy mogą poczuć się swobodnie, bezpiecznie i kreatywnie spędzić środowe przedpołudnie, mając cały czas swoje dziecko „na oku”. W każdym cyklu warsztatów gościem spotkania będzie specjalista z innej dziedziny, który poprowadzi dwugodzinne zajęcia dla uczestniczek. Zapisy na warsztaty odbywają się przez Facebooka Aktywne Mamy Działamy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez stronę FB Aktywne mamy- działamy! Spotykamy się w Pokoju Wyciszeń na 1 piętrze Nowej Stacji, w godzinach 11:00-13:00. Uwaga ten artykuł na blogu jest aktualizowany o kolejne, nowe daty spotkań oraz zdjęcia z nich 🙂

Harmonogram spotkań:

„Zapytaj farmaceutę Mamo!” – 10, 17 i 24 kwietnia 2024 r.

Zajęcia poprowadzi Agata Grabowska, farmaceutka zajmująca się edukacją pacjentów oraz farmaceutów podczas szkoleń i webinarów. Prowadzi ona również stronę Farmakomaniaczka. W najbliższą środę porozmawiamy o opatrywaniu ran, skutecznych preparatach z apteki oraz nieaktualnych zaleceniach po urazach. Podczas kolejnego spotkania, 17 kwietnia, omówimy temat oparzeń. Jak zachować zimną krew? Jakiej wody użyć? Co warto mieć w domowej apteczkę, a kiedy zdecydować się na konsultację ze specjalistą? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiecie się podczas drugiego spotkania. A już 24 kwietnia dowiemy się więcej o opatrunkowej rewolucji! Jak wyglądają nowoczesne materiały opatrunkowe, a jak wyglądały te w czasach naszych mam i babć? Poznamy wszystkie tajniki udzielania pomocy w nagłych wypadkach.

„W zgodzie ze sobą” – 6, 13 i 20 marca 2024 r.

Marcowymi warsztatami pokieruje Małgosia Wilewska, która prowadzi zajęcia z Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga i empatyczne konwersacje z języka angielskiego. Jest współzałożycielką Fundacji Dbamy o Mamy i Dobrych Warsztatów – miejsc, które inspirują do rozwoju. Z wykształcenia pedagog i mediator. Zaczynamy 6 marca od pytania: Jak być w kontakcie? Poszukamy wskazówek, jak być razem w chwilach łatwych i trudnych. Spróbujemy znaleźć kilka sprawdzonych sposobów na usłyszenie i poczucie siebie. Zastanowimy się, co to znaczy być sobą w kontakcie? Porozmawiamy na temat podejmowania decyzji i praktyk, które pomagają nam się rozwijać. 13 marca poruszamy temat bliski chyba każdej mamie. Podczas spotkania pod hasłem „Ale bałagan! i Niech żyje funkcjonalność!” zastanowimy się, w jakie przekonania wciąż wierzymy, co to znaczy „funkcjonalny”, jak przeformułować język i dostrzec, co nam służy. Na ostatnim spotkaniu, 20 marca, rozszyfrujemy skrót TCN i spróbujemy ustalić, co jest dla nas najważniejsze – czego potrzebujemy do szczęśliwego życia, jakie jest nasze życiowe kredo? Co chcemy przekazać swoim dzieciom, jakie są nasze wartości i zasady i jak rozmawiać o nich w rodzinie?

„Zrozum, odpocznij, rozruszaj się i zadbaj – o siebie!” – 7, 14, 21 i 28 lutego 2024 r.

Te 4 kroki omówimy i przećwiczymy na 4 kolejnych spotkaniach – poznamy metody, dzięki którym dbanie o siebie nabierze nowego znaczenia. Zajęcia poprowadzi Edyta Kulmaczewska – fizjoterapeutka, konsultantka kryzysowa, współzałożycielka projektu Bajka też Kobieta. Jak sama mówi, jej celem jest pokazywać jak ważne jest nasze ciało i dbanie o nie, ale bez wymagających i angażujących poczynań.

1. ZROZUM – przekonania i wartości – 7 lutego – Na pierwszych lutowych zajęciach spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: co myślę o sobie, o swoim ciele, o zmianach mojego ciała? Przyjrzymy się wspierającym i niewspierającym przekonaniom, opiszemy jak widzimy same siebie, jak możemy to zmienić lub wzmocnić. Praktykować będziemy skanowanie ciała, świadomy oddech ciała połączony z ruchem. Zadamy sobie pytania o nasze ciało w aspekcie fizycznym – o ból, dyskomfort, stres.

2. ODPOCZNIJ i ODPUŚĆ – ciałoczułość, regulacja – 14 lutego – W walentynki porozmawiamy o wartości, zastanowimy się co nam pomaga zadbać o ciało i siebie, rozłożymy stan stresu i spokoju pod względem funkcjonowania naszego układu nerwowego, w tym nerwu błędnego i przećwiczymy kilka sposób na jego regulację i aktywacji. Poznamy techniki automasażu oraz ciałoczułą medytację w ruchu i uważności.

3. ROZRUSZAJ SIĘ – tak wiele, a tak niewiele – 21 lutego – Podsumujemy poprzednie spotkania rozmową w kręgu, poznamy więcej teorii treningu, biomechanikę naszego ciała, ergonomię pracy, tajniki higieny snu i stylu życia – to co ważne by wspierać nasz organizm. Spróbujemy ćwiczeń oddechowych otwierających klatkę piersiową.

4. ZADBAJ – SELF CARE – czym on naprawdę jest? – 28 lutego – Na ostatnich w tym miesiącu zajęciach będziemy szukać i robić burzę mózgów na temat Self Care. Zrobimy trening wzmacniający mięśnie. Na koniec napiszemy o tym, co nas wspiera, opracujemy może mały plan ćwiczeń i pracy z ciałem, będzie też czas na rozmowę i małe Q&A.

„Pozytywna Dyscyplina dla świadomych Mam” – 3, 10 i 31 stycznia 2024 r.

Zajęcia poprowadzi Kamila Lenartowicz – Wójcicka, mama dwuletniego Michała i czteroletniego Krzysia. Członek Towarzystwa Ponad Podziałami, od lat zainteresowana różnymi aspektami wychowywania dzieci. Kamila ukończyła kurs pozytywnej dyscypliny. Pierwsze w nowym roku warsztaty odbędą się środę 3 stycznia. Ich tematem będzie: „Pozytywne podejście, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie?”. Na kolejne spotkanie zapraszamy tydzień później, 10 stycznia.
Temat: „Dlaczego dzieci są niegrzeczne – o sposobach radzenia sobie ze złym zachowaniem”. Na warsztatach nauczysz się skutecznych i konkretnych narzędzi Pozytywnej Dyscypliny, które pozwolą rozwiązać problemy z takim zachowaniem dzieci. Tematem ostatniego styczniowego spotkania, 31 stycznia, będzie: „Kara – co zamiast niej? Jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy?”. Na warsztatach: dowiesz się na czym polega odróżnienie kary od konsekwencji, poczujesz wsparcie grupy podobnych do Ciebie mam oraz poznasz praktyczne narzędzia do zastosowania w Twoim domu.

„Świąteczne warsztaty” – 6 i 12 grudnia 2023 r.

Grudzień to miesiąc, w którym sporo się dzieje, dlatego razem z Aktywne Mamy – działamy zmieniamy nieco formę spotkań i zapraszamy na świąteczne warsztaty dla mam i dzieci! Warsztaty poprowadzi Anna Chomiak. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 6 grudnia – będziemy własnoręcznie tworzyć papierowe gwiazdy, które pięknie ozdobią dom na święta. Tydzień później, 13 grudnia odbędzie się drugie i ostatnie grudniowe spotkanie. Czeka nas sporo dobrej zabawy – będziemy robić świąteczne gnomy ze skarpetek! 

„Porozmawiajmy 2” – 8, 15, 22 i 29 listopada 2023 r.

Warsztaty poprowadzi Małgosia Wilewska. Zobaczcie: 8 listopada – „Ja przed urodzeniem dziecka i ja teraz – co straciłam, za czym tęsknię. 15 listopada – „Samowspółczucie – zacznij od siebie. Jak się wesprzeć i okazać sobie empatię”. 22 listopada – „Słowa Okna, Słowa Mury – to, co powiesz może zmienić świat”. 29 listopada – „Ten słynny Bałagan! – kiedy codzienność przytłacza, a sił brakuje i dzień za krótki”.

„Dobry początek. Czyli siła grupy i masz wszystko czego potrzebujesz” – 4, 13, 18 i 25 października 2023 r.

Rozpoczynamy cykl spotkań „Porozmawiajmy – Praktyka autentycznej komunikacji inspirowana Porozumieniem bez Przemocy Marshalla Rosenberga”. Warsztaty oparte są na pracy w grupie i w dwójkach empatycznych. Poprowadzi je Małgorzata Kałuska.


„Jak zostać mamą i nie zwariować” – 20 i 27 września 2023 r.

Pierwsze spotkanie już 20 września – „Jak zostać mamą i nie zwariować? – O początkach rodzicielstwa”.To temat z pewnością bliski wielu mamom. Porozmawiamy o trudnych początkach, presji bycia mamą idealną oraz poszukiwaniu „mum – life balance”. Spróbujemy dowiedzieć się czym jest i czy rzeczywiście istnieje „wartościowe macierzyństwo” Gościem specjalnym będzie Oliwia Filipowicz – studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UW, a prywatnie mama dwójki chłopców.

Reportaże z warsztatów:

„Po-rozumienie jak wzajemne dawanie z serca może wzbogacić naszą komunikację” – 24 i 31 maja oraz 7, 14 i 21 czerwca 2023 r.


Na spotkaniach inspirowanych „Porozumieniem bez przemocy” Marshalla Rosenberga nauczymy się sposobów komunikacji, które pomogą nam nie tylko wyrażać swoje zdanie, ale również słuchać drugiej osoby. Porozmawiamy o technikach komunikacji, które okazują się wsparciem w trakcie konfliktowych sytuacji. Dowiemy się, jak „Porozumienie bez przemocy” może nam w tym pomóc. Prowadząca: Małgorzata Kałuska – Na co dzień silna kobieta, matka dwójki dzieci, córka, siostra, przyjaciółka. Pasjonatka „Porozumienia bez przemocy” Marshalla Rosenberga, której misją jest dzielenie się założeniami empatycznej komunikacji. W wolnym czasie bywalczyni lasu, muzeum, teatru i kina. Oddana weganka i miłośniczka muzyki. Z wykształcenia pedagog i mediator. Współzałożycielka Fundacji Dbamy o Mamy i Dobrych Warsztatów – miejsc, które inspirują do rozwoju.

„Rola dotyku w relacjach mamy z dzieckiem” – 12, 19 i 26 kwietnia oraz 10 i 17 maja 2023 r.

Na warsztatach nauczymy się, kiedy kształtuje się nasz zmysł dotyku, jak i kiedy można masować dzieci (a kiedy się wstrzymać) oraz dlaczego warto pracować nad dotykiem. Nauczymy się masażu Shantala i poznamy proste ćwiczenia z dzieckiem, które sprzyjają rozwojowi ruchowemu. Dowiecie się również, czym jest szal rebozo i jak wygląda proces cerrady po połogu i porodzie. Na spotkaniu porozmawiamy o, jak zmysł dotyku rozwija się podczas chustonoszenia i jak wpływa na nasz kontakt z dzieckiem. Warsztaty te będą również wstępem do masażu – dowiemy się kto i kiedy może masować masażem Shantala i jak masaż brzuszka może pomóc na wszelkie problemy trawienne u małych i tych nieco większych dzieci. Prowadząca: Agnieszka Tor – mama dwójki cudownych maluchów, doradczyni chustonoszenia, instruktorka masażu Shantala, w trakcie szkolenia na Promotora Dobrego Startu Dziecka.

„Pewność siebie – jak wspierać ją u dzieci i jak umacniać u siebie?” – 1, 8, 15, 22 i 29 marca 2023 r.

Zapraszamy na cykl warsztatów dla mam w Nowej Stacji, w trakcie których poznamy sposoby na doskonalenie kompetencji społecznych wraz ze swoimi dziećmi. Nauczymy się jak zdrowo wyrażać swoje emocje, akceptacji zmian w życiu dorastającego człowieka czy też asertywności w relacjach z innymi ludźmi. Na spotkaniach dowiemy się jak wspierać rozwój swój i dzieci oraz w jaki sposób możemy wspólnie nad nim pracować.Prowadząca: Edyta Szczęsna-Zakrocka – założycielka i właścicielka Elementów Szczęścia – Pracowni Pozytywnych Relacji, coachini kobiet, par, nastolatków i edukatorka Rodziców Pozytywnej Dyscypliny. Z life coachingiem związana od 2015 roku, przeprowadziła ponad 700 godzin sesji coachingowych. Prywatnie malarka, poetka, rękodzielniczka, miłośniczka gorących rytmów i tańców latynoamerykańskich. Mama wspaniałego syna, żona wspierającego męża, oraz matka adopcyjna 3 psów i kota.

„Pewność siebie – jak wspierać ją u dzieci i jak umacniać u siebie?” – 11, 18 i 25 stycznia oraz 8 lutego 2023 r.

Zapraszamy na cykl 5 warsztatów dla mam, w trakcie których poznamy sposoby na doskonalenie kompetencji społecznych wraz ze swoimi dziećmi. Nauczymy się jak zdrowo wyrażać swoje emocje, akceptacji zmian w życiu dorastającego człowieka czy też asertywności w relacjach z innymi ludźmi. Na spotkaniach dowiemy się jak wspierać rozwój dzieci oraz w jaki sposób możemy wspólnie nad nim pracować. W trakcie pierwszych warsztatów porozmawiamy o tym, jak skutecznie komunikować się z naszymi dziećmi i jakich stwierdzeń i zachowań unikać, aby wspomóc dzieci w zdrowym wyrażaniu emocji. Prowadząca: Ewa Mazurek – założycielka KidzAcademy & Soward Smart Kids Pruszków, certyfikowana trenerka kompetencji społecznych u dzieci SOWARD SKILLS. Działaczka przy Fundacji Rozwoju Przyszłości Dziecka, wspierająca powrót mam po dłuższej przerwie w pracy. Prywatnie dumna mama 2 pociech: 6-letniego Gaspara i 2-letniej Amelki.

„Świąteczne warsztaty” – 7 i 14 grudnia 2022 r.

Święta już za rogiem, zatem przygotujmy się wspólnie na ten magiczny czas! Już 7 i 14 grudnia zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty wspólnie z cyklu Aktywne mamy – działamy! Nadchodzące spotkania poświęcimy na wspólne przygotowanie zimowych girland z włóczki. Urocze, mięciutkie czapeczki, będą idealnie się nadawać jako świąteczna dekoracja, czy łańcuch na choinkę!  Przyjdź z mamą, przyjaciółką oraz dziećmi i poczuj magię zbliżających się Świąt! Warsztaty poprowadzi Ania Chomiak!

„O książkach i roli czytania w rozwoju dziecka” – 12, 19 i 26 października oraz 16 i 23 listopada + „Po co nam trudne emocje” – 5 października oraz 7, 14, 21 i 28 września 2022 r.

Na przestrzeni tej jesieni czekają nas rozmowy, w trakcie których lepiej poznamy emocje, z którymi często trudno jest sobie poradzić. Następnie wspólnie wkroczymy w świat dziecięcych książek i odkryjemy, jak z ich pomocą możemy rozwijać się wspólnie ze swoimi pociechami!  Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was tym razem! Po co nam “trudne” emocje?

Spotkania prowadzone przez coachinię Edytę Szczęsną-Zakrocką z Elementów Szczęścia: 

 7.09: Nieprzyjemne, ale potrzebne. Co do nas i o nas mówią negatywne emocje.
 14.09: Wstyd – o zawstydzaniu. Czy i jak zawstydzona? Jak to na nas wpłynęło i czy same to robimy? O wstydzie, intymności, tajemnicy i niedomówieniach i związkach.
 21.09: Lęk – jak sobie z nim radzić, jak reagować i jak wykorzystywać lęk.
 28.09: Gniew – jak obcować i oswoić gniew? Czym w gniewie różnimy się od siebie?
 5.10: Poczucie winy – czy to nadal jest samobiczowanie? Jak okiełznać, przepracować i działać mimo tej emocji

 Spotkania książkowe z Magdą Brudnicką – prowadzącą blog Mama Basi Czyta 

 12.10: Kraina dziecięcych emocji – dlaczego rozpoznawanie emocji jest ważne, i jak książki dla dzieci mogą w tym pomóc?
 19.10: Jak książki pomagają wzmacniać pewność siebie u dzieci? – o tytułach, które dodają odwagi
 26.10: O złości i radości w książkach dla dzieci
 16.11: Wszystko o przyjaźni w książkach dla dzieci
 23.11: Książkowe podpowiedzi w opanowaniu emocji i pracy z nimi.

„Szczęśliwa mama i kobieta” – 6 i 20 kwietnia, 11 i 25 maja oraz 8 czerwca + „Wychowanie przez czytanie” -13 i 27 kwietnia, 18 maja i 1 oraz 15 czerwca
2022 r.

Tym razem warsztaty podzielone zostały na bloki tematyczne po 5 spotkań. „Pozytywne emocje. Kotwicz w umyśle pozytywy” skupicie się na:
 potędze oddechu, wymianie doświadczeń i wzajemnym wsparciu, pracy z emocjami. Warsztaty poprowadzi Edyta Szczęsna-Zakrocka, coachini kobiet, par i nastolatków, właścicielka Elementów Szczęścia – Pracowni Pozytywnych Relacji. Spotkania odbywać będą się co drugą środę, naprzemiennie z cyklem „Wychowanie przez czytanie”, prowadzonym przez blogerkę Magdę Brudnicką (MamaBasiCzyta), pasjonatkę literatury dziecięcej. 

„Warsztaty styczeń-marzec 2022 r.”

16 lutego spotkacie się z Agnieszką Lisowską

Podczas spotkania z edukatorką domową Agnieszką Lisowską dowiecie się, jak olejki eteryczne wpływają na Waszą odporność i samopoczucie. Prowadząca opowie o historii wytwarzania olejków eterycznych i ich szerokim zastosowaniu. Dodatkowo na uczestniczki czeka słodka i pachnąca niespodzianka!

 23 lutego warsztaty poprowadzi fizjoterapeutka Iza Korzeniowska. Tym razem wszystkie Aktywne Mamy zapraszamy na warsztaty z fizjoterapeutką Izą Korzeniowską Centrum Rehabilitacji Kinesi. Podczas spotkania dowiecie się nie tylko dlaczego warto, ale przede wszystkim jak zadbać o mięśnie dna miednicy. To lekcja przydatna w życiu codziennym, ale przede wszystkim w czasie ciąży i porodu.

 2 marca warsztaty poprowadzi kosmetolog, linergystka Joanna Pham. Na spotkaniu dowiecie się czym jest makijaż permanentny, czy boli, jak długo się utrzymuje? Jakie są przeciwwskazania i dlaczego warto go zrobić.

 9 marca warsztaty poprowadzi autorka podcastów Joanna Machulska. Zapraszamy na warsztaty poświęcone tematowi podcastów. W czasie spotkania dowiecie się m.in:
– jak zacząć nagrywać?
– dla kogo powstają podcasty?
– jakie korzyści może przynieść 'gadanie do mikrofonu’.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x